Tuzla Piyade Okulu’nda Yemin Töreni Heyecanı Yaşandı

Tuzla Piyade Okulu’nda yemin töreni heyecanı vardı. 15 günlük eğitimlerini tamamlayan piyade asteğmen adayları bugün yemin töreni yaptılar.

Bu yıl ilk kez basın mensuplarına da açılan Tuzla Piyade Okulu’ndaki, Piyade Asteğmen adaylarının yemin törenine 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar’ın yanı sıra, Tuzla Piyade Okulu Komutanı Tuğgeneral İrfan Can, Deniz Harp Okulu Komutanı Tümgeneral Mesut Özal, Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır ve yemin eden Asteğmen adaylarının aileleri de katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Asteğmen adaylarının yemin etme töreninde başarılı olan Asteğmen adaylarına 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar takdir ve teşekkür belgesi verildi.

Asteğmen adaylarının yemin töreninde bir konuşma yapan Tuzla Piyade Okulu Komutanı Tuğgeneral İrfan Can, “ Yaklaşık 15 gündür piyade okuluna katılan büyük çaba ve gayretle eğitim verdiğimiz çocuklarınız dimdik bir kalıba sokularak karşınıza çıkarttık. Çocuklarınızdan çok memnunuz. Onlar da büyük gayret ve şevkle her anlattığımız her konuyu öğrenmeye çalışıyorlar. Böyle çocuk yetiştirdiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Biraz önce vatan, millet ve vazife uğruna canınızı feda etmeye yemin ettiniz yeminin anlamı askerin mesleğine yürekten bağlanışı ve miletine verdiği şeref sözüdür. Teminatı onuru, bedeli gerektiğinde vatan uğruna şahit olmaktır. Yemininin içeriğindeki ifadeleri aklınızdan çıkarmayın. Bu tören vesilesiyle başta Ulu Önderimiz Başkomutan Gazu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vanları ve kanları pahasına bize bu cennet vatanı eminat eden şehitlerimizi rağhmet, kahraman gazilerimizi de şükranla anıyorum” dedi.

Tuzla Piyade Okulu Komutanı Tuğgeneral İrfan Can’ın konuşmasının ardından geçilen yemin töreninde, Asteğmen adayları tek bir ağızdan yemin ettiler. Yemin etme töreninde Asteğmen adaylarının aileleri, çocuklarının coşkusuna ortak oldular ve renkli bir görüntü ortaya koydular. Çocuklarının yemin etme töreninde duygusal anlar yaşayan aileleri göz yaşlarına hakim olamazken, ailelerini karşılarında gören Asteğmen adayları tören sonrasında aileleri ile buluşarak hasret giderdiler.

Yemin töreni Asteğmen adayı askerlerin, aileleriyle buluşmasının ardından sona erdi. 

Bu galeri 28374 kere görüntülenmiş.26 Şubat 2016, Cuma

Toplam 10 sayfadan 1. sayfadasınız.
Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki