ETWİNNİNG Projesi kapsamında Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda görev yapan yüzlerce öğretmenin dahil olduğu “Keyifli Okul Atölyem Türkiye” sosyal sorumluluk projesi ile 81 ilden 81 gönüllü öğretmen ve öğrenciler bir araya gelerek orman yangınları konusunda farkındalık yaratıyor. Projeyle 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde Antalya’da dikilen fidan “Türkiye Fidanı” adıyla büyüyecektir.

Tuzla Mimar Sinan İlkokulu, 2021 yılında ülkemizde ve dünyada çıkan orman yangınlarına dikkat çekmek, öğrencilere orman ve doğa sevgisini aşılamak, ormanların, toprakların ve doğanın, ülkelerin milli hazinesi olduğu bilincini kazandırmak amacıyla 81 İL 81 AVUÇ TOPRAK İLE TÜRKİYE FİDANI etkinliği kapsamında İstanbul’u temsil etti.  

 

Mimar Sinan İlkokulu Öğretmeni Nevin Dombaycı İstanbul’un tarihi ve mimari özellikleri bakımından öne çıkan Ayasofya Camisinin bahçesinden bir avuç toprak alarak yangınların ilk çıkış yeri olan Antalya’nın Manavgat ilçesine göndererek diğer illerin topraklarıyla buluşturmuş ve Türkiye Fidanı’nın dikilmesine katkı sağladı.

Okul Müdürü Akif Güner bu proje ile 81 ilin tek yürek olduğunu, milli birlik ve beraberliğin, milli dayanışmanın önemine dikkat çekildiğinin, kaybedilen ormanlarımızı geri kazanabilmek için öğrencilerin yanı sıra velilerden de büyük destek geldiğini belirtti. Akif Güner Projeye verdikleri desteklerden dolayı Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu’na da teşekkür  etti.