AK Parti İstanbul İl Başkanlığı, 15 Temmuz 2016 yılında hain Fetullahçı terör örgütü tarafından gerçekleştirilmek istenen darbe girişiminin 5. yılında anma programı düzenledi. Programa AK Parti Tuzla İlçe Teşkilatı da tam kadro katıldı.

Fetullahçı Terör Örgütü tarafından 15 Temmuz 2016 yılında gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişiminin yıldönümünde AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından bir anma etkinliği düzenlendi. İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilen etkinliğe AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Talha Tayfur ve Yönetimi başta olmak üzere Kadın Kolları Yönetimi, Gençlik Kolları Yönetimi, Meclis Üyeleri ve partililer katıldılar ve Demokrasi Nöbeti tuttular.

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde AK Parti İstanbul İl Başkanlığı önünde program için alanı binlerce kişi doldurdu. Etkinliğe katılan binlerce kişinin hep birlikte İstiklal Marşını okumalarının ardından, Şehitler için Hafız Emre Belge tarafından Kuran’ı Kerim okundu.  

Programa katılanlar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 15 Temmuz Hain Darbe girişimiyle alakalı yaptığı konuşmayı izlediler. Programda AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’nin yanı sıra çok sayıda Milletvekili de hazır bulundu.

AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Av. Talha Tayfur yaptığı açıklamada, “ İnancımızla, mücadelemizle, Şehitlerimizle, Gazilerimizle ve bizlere o gece büyük güç veren Selalarımızla ve Dualarımızla kazandığımız bu Zaferi unutmadık, unutturmayacağız. 15Temmuz Milletin Zaferi’nin yıldönümünde, programımıza iştirak eden tüm Teşkilat Mensuplarımıza, Meclis Üyelerimize, Mahalle Başkanlarımıza ve üyelerimize teşekkür ediyor ve 5 yıl önceki aynı duygu ve düşüncelerle Türkiye Geçilmez diyoruz. Allah, bu ülkeye bir daha 15Temmuz ihaneti yaşatmasın” dedi.