AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda İstanbul’da 10 İlçede yapılacak olan Kongreleride İlçe Başkan Adaylarını açıkladı. Bayram Şenocak Twitter hesabından yaptığı paylaşımda  Genel Merkez ile yapılan istişareler neticesinde, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla Tuzla İlçe Başkan Adayı olarak Avukat Talha Tayfur’un belirlendiğini duyurdu.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Tuzla İlçe Başkanlığı’nın 7. Olağan Kongresi’nde Avukat Talha Tayfur’un İlçe Başkanı olarak belirlendiğini Twitter hesabından yaptığı şu paylaşımla duyurdu, “ Genel Merkezimizle yapılan istişareler neticesinde, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla; Tuzla İlçe Başkanlığımızın 7. Olağan Kongresinde Talha Tayfur İlçe Başkan Adayımız Olarak belirlenmiştir. Hayırlı olsun”

Avukat Talha Tayfur Kimdir?

1985 yılında İstanbul Eminönü’nde doğdu.

Haydarpaşa Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.

2010 yılında Avukatlık Stajını tamamlayarak, Avukatlık Ruhsatnamesini aldı.

Aynı yıl içerisinde İskenderun ve Ankara’da Vatani görevini tamamladıktan sonra, 2010-2011 yılları arasında Mesleki Dil Eğitimi için gittiği ABD San Francisco’da GEOS English Academy’den mezun olarak Türkiye’ye döndü.

Siyasi hayatına 2007-2009 yılları arasında AK Parti Tuzla Gençlik Kolları İlçe Yönetim Kurulu Üyeliğiyle başlayan Talha Tayfur, 2013 yılı Kasım ayından bu yana aralıksız olarak Seçim İşlerinden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür.

Ayrıca 2014, 2015, 2017, 2018 ve 2019 yıllarında gerçekleştirilen 8 Seçimde, Hukuk ve Eğitim İşlerinden Sorumlu SKM Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Ayrıca 2014-2020 yılları arası AK Parti’nin Tuzla İlçe Seçim Kurulu Üyeliği görevini yürütmüştür.

2014 ve 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Tuzla’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İtiraza Yetkili Temsilcisi olarak görev yapmıştır.

Avukat Talha Tayfur, Evli ve 1 Çocuk Babasıdır.