Tuzla Belediyesi, İçmeler Mahallesi’nde düzenlediği sokak iftarında mahalle sakinlerini bir araya getirdi. 3 bin kişilik iftarda konuşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Sokak iftarlarında kardeşliğimizi pekiştiriyoruz” dedi.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı, İçmeler Mahallesi Fırat Sokak’ta düzenlenen sokak iftarında mahalle sakinleriyle bir araya geldi. İftardan önce sokağı baştan sona gezen Yazıcı çifti, vatandaşlarla samimi bir ortamda sohbetti. Çocukların sevgi çemberine alınan çift, onlarla hatıra fotoğrafları çekildi.

Hizmet Koşusunda Birlikte Olacağız
İftara katılan vatandaşlara teşekkür eden Başkan Yazıcı, “Sizlerle beraber birçok sofrayı paylaştık. Bu sokak iftarı da paylaştığımız sofralardan bir tanesi. Sokak iftarlarımızda aslında kardeşliğimizi pekiştiriyoruz. Bu sokaklardaki iftarlarımızı sizler şereflendirerek bu sofralara anlam katıyorsunuz. Allah sizden razı olsun. Bu güzel iftar sofralarını şereflendirmekle kalmadınız aynı zamanda yapmış olduğumuz hizmetlerle beraber sizlerle beraber geçirdiğimiz 10 yıldan sonra 31 Mart’ta bir 5 yıl daha hizmet etmek için göstermiş olduğunuz destek ve dua için yürekten teşekkür ediyorum. Size layık olmaya çalışacağımın da sözünü veriyorum. İnşallah 2024’de kadar size birçok hizmeti getirmek, yapmış olduklarımızın daha iyisini, daha fazlasını yapabilmek için hep birlikte gayret edeceğiz. İstanbul’un en ucunda olan ve birçok hizmetle beraber aslında şekillenen ve parlayan bir yıldız oldu Tuzlamız. İstanbul’un en ucundayız ve birçok şeyden de mahrumduk. Kendine yeten bir ilçe olduk. Marina, sosyal tesislerimiz, Şelale Eğitim Parkı, sağlık alanındaki yatırımlar, okullar ve şimdi yeni hizmetlerle beraber İstanbul’un kendine yeten değil İstanbul’un tüm işlerini halletmiş ilçesi olmak için sizinle birlikte birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek, kalplerimizi tokuşturarak inşallah bu hizmet koşusunda birlikte olacağız” dedi.

İçmeler’e 100 Dönümlük Eğitim, Spor ve Rekreasyon Alanı Kazandıracağız
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İçmeler Mahallesi’nde yapılacak eğitim, spor ve rekreasyon alanı hakkında mahalle sakinlerine açıklamada bulundu. Mahallenin mevcut durumunu rahatlatacak eğitim, spor ve rekreasyon alanı çalışmalarına kısa sürede başlayacaklarını belirten Başkan Yazıcı, “E-5 Karayolu ile Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı arasında, İçmeler Mahallesi ile Tuzla Piyade Okulu sınırı güzergahında yeni bir bağlantı yolu yapacağız. İçmeler-Aydıntepe yeni bağlantı yolu yapımından sonra askeri bölgeden kazanacağımız 100 dönümlük alanda eğitim, sağlık, spor tesisleri ve ibadethaneler ile ilçemize yeni bir yaşam merkezi kazandıracağız. Yolun mahalle tarafında kalacak olan 100 dönümlük arazide hem bizim bu bölgedeki ormanla problemi olan vatandaşlarımızın çözümü için hem yeşil alan ve spor alanı, okul alanı yapmak için kullanacağımız 100 dönümlük bir alan ortaya çıkacak. Buna da önümüzdeki aylar değil önümüzdeki günlerde inşallah imzası atıldığında başlayacağız”

Tuzlalı Binali Yıldırım ile Tuzla’ya Daha Çok Hizmet Alacağız
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, mahalle sakinlerinden 23 Haziran seçimlerinde AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’a destek istedi. Başkan Yazıcı, “Coğrafi olarak İstanbul’un en büyük ilçelerinden biriyiz ama nüfusu az olan bir ilçeyiz. Dolayısıyla nüfusa göre yatırım geldiğinde bize az bir yatırım düşüyor. Bizim nüfusumuz İstanbul’un yüzde 1,5’unu oluşturuyor. Bu yüzde 1,5’luk oran bize yetmiyor çünkü biz büyük bir coğrafyadayız. Bizim sadece Aydınlı Mahallemiz Zeytinburnu’ndan büyük böyle olunca İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden çok pay almamız lazım. İSKİ, İETT ve diğerleri dahil her konuda daha fazla hizmet alabilmek için o zaman sizden bir şey rica ediyorum. İçimizden biri olan, bizim daima yanımızda olan Büyükşehir Belediye Başkanı Adayımız Binali Yıldırım Bey’e destek ve duanızı rica ediyoruz. Bir Tuzlalı olarak Binali Yıldırım Bey ile inşallah Tuzlamız’a daha çok hizmet alacağız. İstanbul’a zaten Ulaştırma Bakanlığı döneminde yeni açılan Marmaray da dahil olmak üzere birçok hizmette Sayın Cumhurbaşkanımızla beraber imza atmış olan, Tuzla’da yıllardır oturan ve oturmayı sürdürecek olan Sayın Binali Yıldırım’a destek ve duanızı istiyorum. Sizi Allah’a emanet ediyor, Binali Yıldırım Beyefendi’yi size emanet ediyorum.’
İftarın ardından çocuklara yönelik düzenlenen orta oyunu, Hacivat-Karagöz gösterileri ile çocuklar Ramazan’ın keyfini doyasıya yaşadı.