İnsan merkezli hizmet anlayışında, hep vatandaşların taleplerini ve ihtiyaçlarını esas alarak projeler üreten Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı kendisini Belediye Başkanı sanan Bolu Belediye başkanına ders alması gereken bir cevap verdi.
Şehri Emin olarak görevinin makam değil, sadece bir hizmet vesilesi olduğunu belirtip her fırsatta Milletimize hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbimize şükürler olsun" diyerek Halka Hizmet edebilmenin nasıl büyük bir şans olduğuna vurgu yapan Dr. Şadi Yazıcı, bir belediye başkanının nasıl eşit, asil ve adaletli davranması gerektiğini de göstermiş oldu.
Ülkemiz ayrıştırıcı, ötekileştirici ve yok edici zihniyetten hep çekti. Sadece kendisi gibi olana yaşama şansı veren ve diğer kesimleri yok sayan anlayış onlarca yıl ülke insanına acılar yaşattı. İşte bu hizipçi siyasetin son sözcüsü ve Nefret politikalarını içinde tutamayıp kendisinden olmayana nefret kusan Bolu Belediye Başkanı bize Anadolu Kahramanı Dadaloğlu ve Bolu Beyinin hikayesini anımsatıyor.
Makam seninse milli irade milletin ta kendisidir. Milletimiz Vakti gelince sonsuz sandığın o makamı milli irade tokatı ile elinden almayı da bilir.