Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın ‘Eğitim Kenti Tuzla’ vizyonuyla hizmete kazandırdığı Bilgi Evleri, yıl sonu sergisinde hünerlerini sergiledi. 5 şubeden 200 öğrencinin hobi ve el sanatları ürünleri ile çizgi roman atölyesinde yaptıkları çizimler, Tuzla Belediyesi Rumeli Kültür Merkezi’nde sergileniyor.

Tuzla Belediyesi’nin eğitim birimlerinden olan Bilgi Evleri, Tuzla Belediyesi Rumeli Kültür Merkezi’nde Yıl Sonu Sergisi düzenledi. Tuzla Belediyesi Bilgi Evleri Yıl Sonu Sergisi’nin açılışına Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan, birim müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı. Sergide Tuzla Belediyesi Bilgi Evleri’nin 5 şubesinden 200 öğrencinin hobi ve el sanatları ürünleri ile çizgi roman atölyesinde yaptıkları çizimler yer aldı. Sergide kursiyerlerin piyano resitali ile sanatsal bir başka yeteneği de konuklara sahnelendi.

Çocuklarımızın ve Gençlerimizin Cevherini Açığa Çıkarıyoruz
Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın ‘Eğitim Kenti Tuzla’ vizyonuyla çocuklar ve gençlere eğitim, kültür, sanat ve sporda her imkanı sağladığını vurguladı. Tuzla Belediyesi Bilgi Evleri’nin de bu kapsamda hizmet verdiğini belirten Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan, “Tuzla Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’nın ‘Eğitim Kenti Tuzla’ vizyonuyla çocuklarımız ve gençlerimizin içlerindeki cevherleri açığa çıkarmak adına onlara fırsat sunuyoruz. Tuzla Belediyesi Bilgi Evleri’nde 5 binin üzerinde öğrencimiz eğitim alıyor ve onlarla sürekli irtibat halindeyiz. Bilgi Evlerimizde 20’den fazla kulüp açarak çocuklarımıza yeteneklerini ortaya çıkarma ve geliştirme fırsatı sunduk. Onlar da içlerindeki cevherleri açığa çıkardılar. Öğrencilerimize ve onlara emek veren öğretmenlerimize sanatçılarımıza teşekkür ediyorum. Onları bu yaşta sanatla, sporla, kültürle buluşturan, güzel alışkanlıklar edinmelerini sağlayan anne, babalara da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
Tuzla Belediyesi Bilgi Evleri Yıl Sonu Sergisi, 14 Haziran 2019 Cuma gününe kadar Tuzla Belediyesi Rumeli Kültür Merkezi’nde gezilebilecek.