İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında Tuzla'da çeşitli temaslarda bulundu.

Tuzla ziyaretinde ilk olarak AK Parti Tuzla İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, burada partililere hitapta bulundu. Daha sonra Cumhur İttifakı’nın diğer ortağı MHP Tuzla İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Binali Yıldırım, burada da İlçe Başkanı Erdem Doğruer ve partililerle bir süre sohbet etti. Binali Yıldırım’a burada AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak ve Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’da eşlik ettiler.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, daha sonra Şifa Mahallesi'nde kendisini karşılayan vatandaşlara seslendi. Yıldırım " Tuzla'da Şadi'ye oy verin bu arada beni de unutmayın!" dedi. Binali Yıldırım, " Tavşantepe'den Metro Tuzla'ya gelecek. Tuzla da metroyla tanışmış olacak, hayırlı uğurlu olsun. Böylece Pendik Tavşantepe'ye 12 dakikada gideceksiniz" dedi.

Şifa Mahallesi’ndeki mini mitingde bir konuşma yapan AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak ve MHP Tuzla İlçe Başkanı Erdem Doğruer, vatandaşlardan 31 Mart Yerel Seçimlerinde Tuzla Belediye Başkan Adayı Dr. Şadi Yazıcı’ya ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’a destek istediler.

Şifa Mahallesi’ndeki mitingde bir konuşma yapan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’da bir selamlama konuşması yaptı.

Şifa Mahallesi’nde kendisini bekleyen coşkulu kalabalığa hitap eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, “ Artık İstanbul'un sebzesi, meyvesi, eti, bakliyatı, balığı her türlü deniz ürünleri buradan dağılacak. Böylece hale gelen araçlar şehir içine girmeyecek. Buradan dağıtım yapılacak, burada üreticiler olacak. Üretici olan yerde fiyatta öyle bir aşağı bir yukarı gitmez. İstikrarlı ve bol bol buradaki hemşehrilerimiz bu gıda üssünde hem iş, AŞ sahibi olacaklar hem de Anadolu Yakası'nın tamamının ihtiyacını sağlayan bir merkez olacak" dedi.

Yıldırım, Tuzla'da ileri teknoloji merkezi kuracaklarını da söyleyerek " Yani biyoteknoloji. Bugün 25 katrilyon lira para ödüyoruz ilaç için. Yılda 25 katrilyon çok büyük para. Yani İstanbul'un bir yıllık belediye bütçesinden daha fazla. O halde, bu parayla neyi ödüyoruz. Bunun 20 katrilyonunu yurt dışına ödüyoruz. Paralarımız dışarı gidiyor. Tuzla'ya kuracağımız biyoteknoloji üssüyle beraber artık ilacımız, aşımız burada yapılacak. Burada 160 şirket imalat yapacak, araştırma geliştirme yapacak ve 20 bin kardeşimiz burada iş sahibi olacak. Gençlerimiz, özellikle araştırma geliştirme faaliyetlerinde, çalışmalarında yer alacaklar. Tuzla bir cazibe merkezi olmaya devam edeceksin" diye konuştu. Binali Yıldırım, "Tavşantepe'den metro Tuzla'ya gelecek. Tuzla da metroyla tanışmış olacak, hayırlı uğurlu olsun. Böylece Pendik Tavşantepe'ye 12 dakikada gideceksiniz" dedi.

Binali Yıldırım Tersane İşçileriyle Bir Araya Geldi

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Tuzla Tersanesi'nde yaptığı konuşmada "Tuzla ve Yalova'da toplam 37 tersaneden 78 tersaneye çıktık, bu Türkiye'nin başarısı bu sizlerin başarısı" ifadelerini kullandı.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Tuzla Tersanesi'nde yaptığı konuşmada "Tuzla ve Yalova'da toplam 37 tersaneden 78 tersaneye çıktık, bu Türkiye'nin başarısı bu sizlerin başarısı" ifadelerini kullandı. AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım bugün Tuzla'da tersane işçileriyle bir araya geldi. Yıldırım, burada düzenlenen mitingde konuşma yaparak vatandaşlara seslendi. Konuşmasına tersane çalışanlarının ülkeye çok büyük eserler getirdiğini söyleyerek başlayan Yıldırım; "Ben de bu meslekten geliyorum hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Sizin sayenizde Barbaros'un Piri Reis'in Çaka Bey'in torunları göğsümüzü kabartıyorsunuz. Türkiye bugün dünyada denizcilikte 15. sıraya yükseldi. Bizim gemilerimiz, kaynakçılarımız, elektrikçilerimiz, donanımcılarımız sayesinden ürettiğimiz gemiler bugün Avrupa'ya dünyanın her tarafına ihraç ediliyor. Bu eserin gerçek sahibi kahramanı sizlersiniz. Sizlerle gurur duyuyoruz. Tuzla denizciliğin merkezi, Tuzla ile yetinmedik bakanlığım döneminde Tuzla bize dar gelir dedik Yalova Altınova'ya da tersane bölgesi ilan ettik. Şimdi Tuzla ve Yalova'da toplam 37 tersaneden 78 tersaneye çıktık, bu Türkiye'nin başarısı bu sizlerin başarısı. Daha da güzel olacak merak etmeyin. Çünkü bir Tuzlalı kardeşiniz denizci kardeşiniz artık İstanbul'da sizlerle beraber olacak. Aşımızı işimizi daha çok büyüteceğiz. Buradan Binali Yıldırı sözü veriyorum Evvel Allah Cumhur İttifakı demek bayrak demek toprak demek millet demek devlet demektir. Kardeşliğimizi beraberliğimiz birliğimizi bozmaya çalışanlar karşılarında en önce bizi bulurlar. Bu mücadeleyi nasıl yaptığımızı siz 15 Temmuz gecesi gördünüz. 15 Temmuz gecesi beni Cumhurbaşkanımızdan sonra ilk arayan Doktor Devlet Bahçeli'dir, arkanızdayız demiştir, ölene kadar beraberiz önce memleketim önce milletim demiştir. Orada başlayan Cumhur İttifakı aynı şekilde ve heyecanla devam ediyor. Değerli ülkücü kardeşlerim 31 Mart'ta hep beraber Cumhur İttifakı adayı Şadi Yazıcı'yı Tuzla'ya başkan yapacak mıyız?" ifadelerini kullandı. Metro çalışmaları ile ilgili de konuşan Yıldırım, "Tavşantepe'den metro Tuzla'ya gelecek. Tuzla'da metroyla tanışmış olacak, hayırlı uğurlu olsun. Böylece Pendik Tavşantepe'ye 12 dakikada gideceksiniz" ifadelerini kullandı.

Binali Yıldırım “Tuzla'da Büyük Bir Biyoteknoloji Üssü Kuracağız"

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Tuzla'da büyük bir biyoteknoloji üssü kuracaklarını belirterek, "Bunun çalışmalarını başlattık. Bu üste 160 firma olacak.

Burada bir konuşma yapan Yıldırım, kendisinin de bir Tuzlalı olduğunu aktararak, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için destek istedi.

25 gün sonra sandık başına gidileceğini hatırlatan Yıldırım, "Tuzla, Türkiye'nin küçük bir özetidir. Herkes var, Tuzla'da yok yok. Tuzla tam anlamıyla hoşgörü merkezidir. Alevisi-Sünnisi, Türk'ü-Kürt'ü, Laz'ı-Çerkez'i ile ne olursak olalım, birlikte yaşıyoruz. Derdimiz, tasamız, sevincimiz aynı. Saçımızın, yüzümüzün, tenimizin rengi farklı olabilir ama gözlerimizden düşen damlaların rengi hep aynı. Onun için birbirimizle daha fazla kucaklaşacağız. Farklılıklarımızı değil, ortaklıklarımızı hep ön plana çıkaracağız. Paylaşacağımız çok şeyimiz var. Çatışacak hemen hemen hiçbir şeyimiz yok." diye konuştu.

Yıldırım, bu ülkenin başına dert açan birçok unsur olduğunun altını çizerek, Türkiye'nin zor bir coğrafyada olduğunu vurguladı.

Gönül coğrafyalarındaki bir buçuk milyar insanın gözünün Türkiye'de olduğunu, bunun için de mazlum ve mağdur milletlerin geleceği için Türkiye'nin ayakta kalması gerektiğine dikkati çeken Yıldırım, şöyle devam etti:

"Osmanlı İmparatorluğu'nun hüküm sürdüğü topraklarda 25 devlet kuruldu ama bugün hiçbiri mutlu değil. Bu ülkelerdeki huzuru, Türkiye sağlayacak. Onun için herkes Türkiye'ye bakıyor. Türkiye, güçlü olduğu ve ayakta dimdik durduğu sürece, gönül coğrafyamızdaki insanlar da geleceğe umutla ve güvenle bakacak. Tuzla için yeni projelerimiz var. Artık üst yapıya daha çok yatırım yapacağız. Üst yapı dediğimiz ise daha çok fabrika, daha çok aş, iş ve gençlere gelecek. Tuzla'da büyük bir biyoteknoloji üssü kuracağız. Bunun çalışmalarını başlattık. Bu üste 160 firma olacak. Bugün ithal ettiğimiz birçok ilacı, aşıyı, diğer kimyasal tedavi amaçlı ürünleri, Ar-Ge'si dahil burada imal edeceğiz. Biz bir yılda ilaca 25 milyar lira para verdik. Bu rakam, İBB'nin iştirakleri hariç, yıllık bütçesinden fazla. Bunu yüzde 95'ini dışarı veriyoruz. Para cebimizden çıkıyor, başkalarına gidiyor. Cari açığımız artıyor. Ekonominin dengeleri bozuluyor. Bu tesisi yaptığımız zaman tam kapasite ile çalıştığında bir yılda cari açığı kapatma konusunda 27 milyar lira katkı sağlayacak ve burada 20 bin kişi çalışacak. Bütün bunların olabilmesi için istikrar ve güven olması lazım."

Ekonomik sıkıntıları çözecek kadroların AK Parti'de olduğunu söyleyen Yıldırım, "Ülkemiz için gece gündüz akıl ve alın teri döküyoruz. Metroyu, Tuzla'ya getiriyoruz. Tavşantepe-Tuzla arasına metro geliyor. Yaklaşık 8 kilometrelik bir bölüm, böylece iki ilçeyi metro ile birleştirmiş oluyoruz. Gebze-Halkalı Banliyö hattının son testleri yapılıyor. Bu ay içerisinde hizmete girmiş olacak. Buradan yola çıkan bir hemşehrimiz Halkalı'ya kadar kesintisiz bir şekilde raylı sistemle gidebilecek. Harem'deki otogarı, Tuzla bölgesine taşıyacağız. Gıda üslerinde binlerce kişi istihdam edilecek. Birçok alanda Tuzla büyümeye, gelişmeye devam edecek. Bunu birlikte yapacağız." ifadelerini kullandı.

Yıldırım, ilk defa geçen yıldan itibaren İstanbul'dan nüfusun azalmaya başladığını kaydederek, "İstanbul'da nüfus 60 bin azaldı. Niye? Çünkü, İstanbul'da ne varsa Anadolu'nun her şehrinde de var. Yollarıyla, hava alanlarıyla, hastaneleriyle, okullarıyla, üniversiteleriyle, kimisinin hızlı treniyle eski Türkiye ile yenisi arasında yüzde 100 fark var. Bakanlığım döneminde 350 kilometre uzunluğunda tünel yaptırdım." dedi.

Bölücülere fırsat verilmeyeceğini dile getiren Binali Yıldırım, "Birliğimize, beraberliğimize karşı fitne fesat içinde olanlarla işimiz olmaz. İşimiz, sevgidir. Gönüller yapacağız." diyerek sözlerini tamamladı.

Programda, Yıldırım'a Yeşilay Haftası dolayısıyla "Yeşilay" bilekliği hediye edildi.