CHP Tuzla Belediye Başkan Adayı Salim Gürsoy Projelerini Tanıttı

Bu haber 857 kere okunmuş.18 Şubat 2019, Pazartesi - 10:52

CHP Tuzla Belediye Başkan Adayı Salim Gürsoy, Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi’nde düzenlediği toplantıyla Belediye Başkanı seçildiği takdirde gerçekleştireceği projelerini tanıttı.

Tuzla Nikâh Sarayı'nda gerçekleşen “Proje Tanıtım”  buluşmasında 2019 seçimleriyle birlikte 5 yıllık görev süreci içerisinde hayata geçirecekleri projelerini tanıttı. Yoğun katılımın olduğu tanıtım toplantısına çok sayıda vatandaş katılırken, CHP Tuzla İlçe Başkanı Hasan Uzunyayla, İlçe Yönetim Kurul Üyelerinin yanı sıra, CHP Tuzla Belediye Meclis Üyesi Aday Adayları, İyi Parti Tuzla İlçe Başkanı Recep Karaot ve ilçe yöneticileri ve belediye meclis üyesi aday adaylarının yanı sıra, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, çok sayıda partili ve davetli katıldı.

CHP Tuzla Belediye Başkan Adayı Salim Gürsoy’un proje tanıtım toplantısında bir konuşma yapan İlçe Başkanı Hasan Uzunyayla, Tuzla’da Salim Gürsoy ile Büyükşehirde de Ekrem İmamoğlu ile seçimleri kazanacaklarını belirtti.

Proje Tanıtım toplantısında İyi Parti İlçe Başkanı Recep Karaot’ta bir selamlama konuşması yaptı.

Salim Gürsoy Proje Tanıtım toplantısında, “ En büyük hedefim 25 yıllık sevdam dediğim doğup büyüdüğüm Tuzla’mızda 17 mahallemize hizmet etmek ve tüm halkımızda birlik beraberlik bilincini oluşturmak” diyerek başladığı konuşmasında bir selamlama konuşması yaparak, geçtiği proje tanıtım toplantısında, Tuzla Belediye Başkanı seçildiği takdirde gerçekleştireceği projeleri programa katılanlara tanıttı.

İşte CHP Tuzla Belediye Başkan Adayı Salim Gürsoy’un Tuzla Belediye Başkanı seçildiği takdirde gerçekleştireceği projeler;

40 PAFTA:

İlçemiz merkezindeki 40 pafta üzerinde bulunan Anıtlar Kurulu’na kayıtlı tarihi evlerin hepsi restore edilecektir. Bu bölgede sanat sokakları, kafeler, alış-veriş ve eğlence alanlarının da yer alacağı şekilde düzenleme yapılacaktır. Tuzla’ya gelen turist sayısını artırıp bölge esnafına canlılık kazandıracak olan bu proje ile, tarihi dokuların günümüze taşınmasına katkıda bulunacağız.

HAYIRSIZ ADA:

İstanbul’un girişinde yaşamın yorgunluğunu atmak ve güzel vakit geçirmek isteyen vatandaşlarımızın günübirlik hizmetlerden faydalanabilmeleri için Tuzlamızda bulunan ‘Hayırsız Ada’yı rekreasyon çalışmalarıyla kullanıma açacağız.
Adada;
*Sosyal tesis,
* Su sporları Merkezi
*Mesire ve günlük yaşam aktiviteleri gibi hizmetler yer alacaktır.
İDO iskelemizin projelerimiz dahilinde tekrar kullanıma açılmasıyla halkımızın adaya rahatça ve güvenli bir şekilde ulaşımı sağlayacağız.

KONGRE VE SANAT MERKEZİ:
İlçemizde yaşayan tüm vatandaşlarımızın sanatsal ve kültürel etkinliklerden istifade edebileceği sahne sanatları, davet, kongre ve sempozyum gibi aktivitelere ev sahipliği yapabilecek nitelikte bir merkez oluşturacağız. Merkezde;
*Çok amaçlı salon,
*Zengin bir kütüphane,
*Çocuk oyun ve kitap okuma alanı,
*Cep sineması,
*İşitsel sınıf,
*Sergi ve müze alanı,
*Bebek bakım odası,
*Mescit,
*Sağlık odaları yer alacaktır.

ARITMA VE KOKU SORUNU:

Tuzla'mızın sorunları arasında en çarpıcı olanı arıtma tesisi ve mazgallardan çıkan pis koku sorunudur. Özellikle sıcak günlerde daha fazla hissedilen ve zaman zaman insan sağlığını tehdit eden boyutlara ulaşan pis koku sorunu, ilçemizde kronikleşmiştir. Günümüze kadar belediye yönetimleri ilçemizin bir çok mahallesini ilgilendiren bu soruna bir türlü kalıcı bir çözüm getirememiş ve başarısız olmuşlardır. Kentlerin büyümesi ve gelişmesiyle ihtiyaç haline gelen arıtma tesislerinin iyi örneklerini çoğu gelişmiş ülkede görmek mümkün. Bu örneklerle ilgili yaptığımız araştırmalarda; bu tesislerin çevreyi koku ile rahatsız etmediği aksine çevresinde oluşturulan yeşil alan ve parklarla dinlence dönüştürüldüğü görülmektedir. Belediyedeki ilk görev günümüzden itibaren bu pis koku sorununu ortadan kaldırmak için çalışmalarımıza başlayacağız.  Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile birlikte Tuzla ileri biyolojik arıtma tesisini gelişmiş ülkelerdeki arıtma tesisleri gibi aynı teknik alt yapı ve donanıma sahip olacak şekilde rehabilite edeceğiz. Mazgallardan gelen ve insan sağlığını tehdit eden pis koku sorununu ortadan kaldırmak için ilçemizdeki tüm sanayi ve organize sanayi sitelerinin denetim ve kontrollerini de düzenli bir şekilde yapacağız. Tuzlamız artık pis kokmayacak, mis kokacak.

MİSPARK:

Tuzla'daki kötü kokunun giderilmesi için bölgede gerekli tüm ıslah ve alt yapı çalışmalarını yapıp Tuzla'yı bu büyük dertten kurtaracağız. Tuzla Kamil Abdüş Gölü'nün karşısında bulunan İston Fabrikası sanayi bölgesine taşınıp planlarda park olarak görünen bu fabrikanın yerine MisPark yapacağız. Gölada Projesiyle birlikte bu bölge ağaçlandırılarak Tuzla ve çevre halkının temiz bir nefes alacağı, ailesiyle keyifli bir vakit geçirip sportif faaliyetlere rahatça yapabilecekleri yeşil bir alan oluşturacağız. MisPark Tuzlalılara nefes aldıracak.

TUZLARAY:

Herhangi bir raylı sistem bulunmayan Tuzla’da, 17 mahalleyi birbirine bağlayacak olan Hafif Raylı Sistem:
TuzlaRay Projesi’ni gerçekleştireceğiz. Mimar Sinan ve Şifa mahallelerinden sanayi bölgelerine ulaşım 20 dakikaya inecek. Bu projemizle birlikte ilçemizin en güneyinden en kuzeyine toplamda 27.8 km’lik iki hatlı raylı sistem kurarak tam bir ring seferi oluşturacağız. Tuzla’nın mahalleler arası ulaşım problemini kapsamlı, kolay ve temiz ulaşım sağlayan TuzlaRay Projesi ile tamamen ortadan kaldıracağız. TuzlaRay tamamlanana kadar toplu taşıma hizmetlerinin de kapasitesini artırarak sürdüreceğiz.

GÖLADA:

Tuzla kıyısında bulunan ve yaklaşık 300 hektarlık bir alanı kaplayan Kamil Abduş Gölü halkımızın kullanımına açılacak. Göl  etrafında;
*Yeşil alan düzenlemeleri, panayır alanı, çocuk oyun alanı yanı sıra,
*Yaklaşık 5100 kişilik seyirci kapasitesine sahip yüzer sahne planlıyoruz.
Göl üzerinde bulunan iki küçük ada ise;
* Zemin iyileştirmeleri ile birlikte amfi ve kafeterya inşasına elverişli hale getirilecek,
*Göl yakınında bulunan gemi inşa yan sanayii sıhhileştirilecek,
*Göl kıyısı ve adalar arasında yapılması planlanan köprüler ile yayalaştırılmış ulaşım aksları aracılığıyla halkımızın restoran, büfe vb ticari fonksiyonlarla keyifli bir yürüyüş alanına erişmeleri sağlanacaktır.
Mevcut belediye yönetimince atıl duruma terk edilen göl üzerindeki iki adayı, dünyadaki iyi örneklerle yarışır hale gelecek bir kültür-sanat merkezi haline getirmeyi hedefliyoruz.

METRO:

İki dönemdir üst üste söz verilip de Tuzla’ya bir türlü getirilmeyen metronun ilçemize getirilmesini sağlayacağız. Banliyö hattı kaldırılıp yıllardır mağdur edilen Tuzla halkına, hak ettiği değeri verip en kısa zamanda Tuzla Metro Hattını biz açacağız.

DENİZ SEFERLERİ:

İstanbul’un ilçeleri arasında en uzun kıyı şeridine sahip olmasına rağmen, yanlış uygulamalarla iptal edilen deniz ulaşımını Tuzlamız’a kalıcı olarak geri getireceğiz. Yıllardır süregelen yerel yönetim anlayışıyla Tuzla halkı deniz ulaşımından mahrum edilmiştir. Bu anlayışın neticesinde deniz otobüsü iskelemiz restorana dönüştürülmüştür. Belediye başkanlığımızla birlikte Tuzla halkının deniz ulaşımından faydalanmasını sağlayacağız.

TUZLA TİCARET VADİSİ:

İlçe sınırlarımız dahilinde kalan D-100 karayoluna cephe olan ada parseller üzerinde imar düzenlemeleri yaparak ticaret odaklı bir hat oluşturacağız.  Bu proje ile hedef bölgede Tuzlalı gençlerimiz ve kıymetli vatandaşlarımız için;

*İstihdam oluşturacağız.
* Ayrıca yeşil alanlarla iş merkezlerinin uyum içerisinde olduğu Ticaret Vadisi, Tuzlamız’ın çehresini değiştirecek ve bir cazibe merkezi haline getirecektir.

BİSİKLET YOLU VE KARTLI BİSİKLET UYGULAMASI

Başta sahil şeridimiz olmak üzere mahallelerimizde toplamda 27 km. 'ye ulaşan ve tespit edilen uygun güzergâhlarda bisiklet yolları yapıp halkımıza sosyal yaşantılarına destek olma amaçlı kiralık bisiklet noktaları oluşturacağız. Bu proje ile ilçemizde bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması, güvenli ulaşımın ve özel taşıt trafiğine natiflerin arttırılması amaçlanmaktadır.

TUZLA YAŞAM VADİSİ:

Orhanlı Su Toplama Havzaları'nın olduğu bölgede Tuzla Yaşam Vadisi oluşturulacak ve bu projede;
* Tematik Bahçeler,
* Çocuk Oyun Alanları
* Yürüyüş ve bisiklet parkurları,
* Süs Havuzları,
* Golf Sahaları
* Manzara Seyir Terasları
* Kafe ve Restoranlar
* Yaşlı ve engelli vatandaşlarımıza rahatça gezebilmeleri için akülü arabalar tahsis edilecek. 7/24 güvenlik görevlileriyle korunan , şehrin içinde yemyeşil bir doğal yaşam alanı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki