CHP Genel Merkez Gençlik Kollarının tüm ilçelerde başlattığı "Güç Sende, Senin Elinde" adlı çalışma kapsamında Tuzla Gençlik Kolları, kapı kapı dolaşarak Tuzla'daki 10628 gençle görüştü. 

Vatandaşlara yönelik ev ziyaretlerinin, seçimler yaklaşırken yapılması geleneğini kıran CHP Tuzla Gençlik  Kolları, Tuzla'da ilk kez oy kullanacak 10 binin üzerindeki genci evinde ziyaret ederek onların sorunlarını dinledi, taleplerini alarak not etti. Seçimlerde destek istemenin ötesine geçen çalışmalarda, gençliğin siyasetçilerden ve CHP'den beklentileri dinlendi, gençliğin sorunları ve nasıl bir gelecek hayal ettiği konuşuldu. İlk defa bir partinin, kendilerini dinlemek için evlerine gelmesinden çok memnun kalan genç seçmenler, ekonomi ve gelecek kaygısı gibi ortak sorunlarını aktardı. 

CHP Tuzla Gençlik Kolları Başkanı Kurtuluş Aras, "Güç Sende, Senin Elinde" çalışması kapsamındaki gözlemlerini aktardı. Gençlerin temel kaygılarına değinen Aras, "Genç arkadaşlarımızın 4 önemli kaygısı var: Ekonomi, eğitim, hukuki sorunlar ve gelecek kaygısı. Çoğu genç arkadaşımız yurt dışına çıkma planları yapmaya başlamış, ekonomik imkanı olmayanlar ise bir şekilde bununla ilgili planlar yapmaya uğraşıyor. Bunları duyduğumuzda bizler için çok üzücü ve acı oldu" dedi. 

Bu nedenle CHP'ye büyük görevler düştüğünü belirten Aras, gençlerin bir umut ışığı gördüğünde bu koşulları değiştirmek ve daha iyi bir gelecek tasarlamak için çabalamaya hazır olduğunu da söyledi. 

Kurtuluş Aras, "Önümüzdeki seçimlerde, ziyaret ettiğimiz genç arkadaşlarımızın, hem Türkiye genelinde hem de Tuzla'da büyük bir değişim görmek istediklerine tanıklık etmiş bulunmaktayım. Bizim iktidarımızda hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek, hiçbir genç kardeşimiz gelecek kaygısı duymayacak, evrensel hukuk devletine dayalı bir Türkiye'nin inşaasını hep birlikte kuracağız” dedi