CHP İstanbul Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tuzla Sahil Tören Alanında Miting düzenledi. İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu Tuzla Sahilde kendisini bekleyen binlerce Tuzlalıya sahil tören alanında hitap etti. İmamoğlu “ Tuzlanın koku sorununu çözeceğim” dedi.

Tuzla Sahil Tören Alanında binlerce kişiye hitap eden CHP'nin İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: İmamoğlu "31 Mart seçimi öncesinde indirim vaatlerini açıkladıktan sonra iktidar kanadından “Kimin parasını kime dağıtıyorsun”, “Sen hesap kitap yapmayı bilmiyorsun'” şeklinde eleştiriler aldığını belirten İmamoğlu, ''Göreve gelir gelmez bu kardeşiniz talimatları yazdı. Öğrencilerin ulaşım kartlarını 85 TL'den 40 TL'ye indirdik. Suyu yüzde 40 indirdik. Sadece dini bayramlarda ücretsiz olan toplu taşımayı, milli bayramlar ve resmi tatillerde de ücretsiz yaptık. Kim yaptı bu indirimleri? Biz yaptık. Bunlar kalktılar, dediler ki, 'Biz yaptık'. Bunlar tam komedi. Biz, bu şehrin insanlarına hizmet etmeyi unutmuş bu yönetimden sizi kurtaracağız dedik. Bu şehrin yoksulluğunu paylaşacağımızı söyledik. Bu şehrin ihtiyacı olan insanlarına katkı sunacağımızı söyledik. Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik buhrandan çıkana kadar insanlarımızın yoksulluğunu paylaşmayacağız da neyi paylaşacağız” dedi.
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Tuzla Sahil Tören Alanı’nda düzenlenen mitingde, Tuzla’da ki Tuzla İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisini kast ederek “Tuzla’nın büyük bir koku sorunu olduğunu biliyorum. Ben göreve gelir gelmez bu sorunu kökünden çözeceğim” dedi.

Tuzla’da ki İDO iskelesinin restoranda dönüştürüldüğünü belirten Ekrem İmamoğlu “Bunların bahanesi deniz yolunda paralel ulaşım olmazmış, masraflı oluyormuş. Yok öyle bir şey. Bal gibi olur. Tuzla’yı deniz yoluyla İstanbul’un en öteki ucuna bağlayacağım. Tuzlalılar deniz yoluyla İstanbul’da istedikleri yere gidecekler iskeleyi çalıştıracağım. ” dedi.

İmamoğlu, “Bana geçmişte AK Parti'ye oy vermiş hemşerim de oy verecek. Benim onlarla aramda hiçbir sorun yok. Benim sorunum bir avuç insanla. Bize MHP'li, HDP'li, Saadet Partili, Büyük Birlik Partili, Demokrat Partili, DSP'li hemşerilerim de oy verecek”  dedi.

Ekrem İmamoğlu “İstanbul'un mekansal tasarımlarını, projelerini sizlerle paylaşacağım. Bu şehrin tüm sorunlarına, çözümlerine hakimiz. Göreceksiniz, İstanbul'un gelmiş geçmiş en başarılı belediye başkanı olacağım. Size söz veriyorum.” ifadelerini kullandı.

”Biz, 31 Mart’tan önce bu şehre sevgi, saygı sözü vermiştik. Barış, özgürlük, mutluluk, bir arada mutlu yaşam demiştik. Güler yüzlü, ahlaklı, erdemli, asla kötü söz söylemeyen, işine bakan, işiyle uğraşan, çalışkan bir dönem demiştik. Ne mutlu bana ki, milletimize böyle bir süreci yaşattık. Ne mutlu bana ki, sizlerle, vatandaşlarımızla siyaset üstü bir bağ kurduk. Ben bunu yaşıyorum. Bana bunu yaşattığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Ne yazık ki hukuka aykırı bir karar vererek mazbatamızı elimizden aldığını düşünenler, görüyorum ki bir avuç insan, mazbatamızı alamadılar. Çünkü milletimizle öyle güzel bir bağımız var ki.”

”Ben, bütün ilçelerimizi, İstanbul’un her köşesini seçilmiş İBB Başkanınız olarak geziyorum. Hep birlikte bu süreci, 23 Haziran’da tamir edeceğiz. Bu sürece vermiş oldukları sıkıntıları hep beraber ortadan kaldıracağız. Çünkü İstanbul’un çözülmesi gereken çok sorunları var. Gelir gelmez adımlarımızı atacağız. Benim önceliğim, bu şehrin çocukları ve anneleri olacak. Şehirdeki çocukları eşitleyeceğim. Her mahalleye kreş açmayı hedef koyuyorum. Çocuk sayısı en yüksek 150 mahallede gelir gelmez kreş açacağız. Biz, bu şehrin insanlarına hizmet etmeyi unutmuş bu yönetimden sizi kurtaracağız dedik. Bu şehrin yoksulluğunu paylaşacağımızı söyledik. Bu şehrin ihtiyacı olan insanlarına katkı sunacağımızı söyledik. Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik buhrandan çıkana kadar insanlarımızın yoksulluğunu paylaşmayacağız da neyi paylaşacağız.”

”Dediler ki, ‘Kimin parasını kime dağıtıyorsun’, dediler ki, ‘Sen hesap kitap yapmayı bilmiyorsun.’ Göreve gelir gelmez bu kardeşiniz talimatları yazdı. Öğrencilerin ulaşım kartlarını 85 TL’den 40 TL’ye indirdik. Suyu yüzde 40 indirdik. Sadece dini bayramlarda ücretsiz olan toplu taşımayı, milli bayramlar ve resmi tatillerde de ücretsiz yaptık. Kim yaptı bu indirimleri? Biz yaptık. İşin komik tarafı ne? Bunlar kalktılar, dediler ki, ‘Biz yaptık’. Bunlar tam komedi. Hem hesap kitap yapmayı bilmeyen ben, indirimi yapınca da indirime ortak olan onlar. Zaten 18 günde bu kardeşiniz, onların 17 yılda yapamadığını yaptı. Sadece indirimler değil, insanları unutmuşlardı, onlara vatandaşları hatırlamayı öğrettik. Neymiş efendim? Makam arabalarını azaltın, korumaları azaltın falan. Bu işler öyle olmaz. Bu işler, içinden gelirse olur. Yürekten gelirse olur. Yapmacık olmaz” diyerek sözlerini tamamladı.
Ellerinde ”Her şey çok güzel olacak” flamaları bulunan binlerce vatandaş, İmamoğlu’na, ”Ekrem Başkan” tezahüratıyla sevgi gösterilerinde bulundu.