Ekrem İmamoğlu Tuzla’daydı

Bu haber 851 kere okunmuş.24 Ocak 2019, Perşembe - 14:00

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tuzla’da seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerde bulundu.

İlk olarak "Ölü Adam Köpek Aşevi"ni ziyaret eden CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na ziyaretinde CHP Tuzla İlçe Başkanı Hasan Uzunyayla, Tuzla Belediye Başkan Aday Adayları, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanları ve Meclis Üyesi Adayları katıldılar.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu Tuzla'daki Ölü Adam Sahipsiz Köpekler Aşevi, Misafirhane ve Yetimhanesi'ni ziyaret etti. İmamoğlu hayvansever iş adamı Hekim'in, "Hayvanları dilenci yaptık. Onlara borcumuz var" sözlerine, "Siyaseti de böyle vicdanlı yaparsak sorun kalmaz" diyerek cevap verdi. Tesisin kurucusu olan İş adamı Ünal Nafiz Hekim ve Hekim Holding çalışanlarıyla bir araya gelen Ekrem İmamoğlu, daha sonra S.S. 192 Kamyoncular Derneği'ni ziyaret ederek kamyoncu esnafıyla sohbet etti.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Tuzla'daki temaslarına İş adamı Nazif Hekim'in kurduğu Ölü Adam Köpek Aşevi ziyaretiyle başladı. İmamoğlu, Hekim'den yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Yaklaşık 16 yıldır sokak hayvanlarını beslediğini belirten Hekim, "İlk olarak yaralı bir yavru köpeği tedavi ederek başladım. Sonra empati yaptım. Kendi çocuklarımı düşündüm ve hayvanlara borcumuz olduğuna karar verdim ve böyle bir çalışma içine girdim" dedi. İmamoğlu ise Hekim'e, "Anlattıklarınız karşısında sözler yetersiz kalıyor, konuşamıyorum. Biz de bu vicdanla yola çıktık. Siyaseti de böyle vicdanlı yaptık mı tamamdır. Bu şehirdeki iyi ve eksik taraflarımızı göreceğiz. Sizlerden de ders alacağız" şeklinde karşılık verdi. Ziyarette iş adamı Hekim'in Hayvanları dilenci yaptık. Onlara borcumuz var" sözlerine, "Siyaseti de böyle vicdanlı yaparsak sorun kalmaz" diyerek cevap verdi.

Buradan Tuzla SS 192 Kamyoncular Derneği'ne geçen İmamoğlu, esnafın sorunlarını dinledi. İmamoğlu,” Anne tarafından dedem ve dayım kamyoncuydu. Aylarca gelmediği olurdu. Yolunu gözlerdim hediye için. Sizi dinleyen bir yönetim olacağız. Koltuğun sahibi olmayacağız. Ev halkınıza selam söyleyin. Çocukların ve hanımefendilerin de ihtiyaçlarına cevap vereceğiz" dedi.

Ekrem İmamoğlu, "Her seçimde adaylar geliyor, vaatlerde bulunuyor. Sonra kimse yüzümüze bakmıyor. Kamyoncunun sorunları belli. Sizin vaatleriniz nedir" sorusuna, "Bu bir yerel seçim. Partimizin bir önceki genel seçimde sunduğu vaatleri var. Bizim de şehir içi taşımacılığıyla ilgili hazırlıklarımız var. Açıkladığımızda mutlu olacaksınız. Söz verilince yapılmalı. Yapacağım sözleri vereceğim. Seçimden sonra da beraberiz" yanıtını verdi. İmamoğlu, "İstanbul projeleriniz nelerdir" sorusunu ise, "Kritik bazı konular var. Toplumun tüm kesiminin beklentileri var. Tek başına bir köprü çözüm gibi sunuluyor. Daha yeşil, daha mutlu, yoksulluğun olmadığı, gurur incitmeyen yardım anlayışına dayalı, insana dokunan projeler üreteceğiz' şeklinde yanıtladı.

Odasında oturan başkan olmayacağım

Söz alan bir kamyoncu da İmamoğlu'na, "Bizlere randevu verecek misiniz" sorusunu yöneltti. İmamoğlu bu soruya da "Randevu vermemek olmaz. Odasında duran başkan olmadım. Yerinde konuşmayı tercih ederim. Burada da dinleyeceğiz. İnsanların bir araya gelip çözüm üretmesinden yanayım" yanıtını verdi. İmamoğlu, kamyoncu esnafıyla toplu fotoğraf çektirdi.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, SHP eski Genel Başkanı ve bakanlardan Prof. Dr. Aydın Güven Gürkan'ın ölüm yıl dönümü nedeniyle kabri başında düzenlenen anma törenine katıldı. Tuzla Mezarlığı'nda düzenlenen törende konuşan Ekrem İmamoğlu, Aydın Güven Gürkan’ın sosyal demokrasinin temsilcisi olacağını vurguladı. 
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 2006 yılında hayatını kaybeden SHP eski genel Başkanı Aydın Güven Gürkan'ın ölüm yıl dönümü nedeniyle Tuzla Mezarlığı'ndaki kabri başında düzenlenen anma törenine katıldı. CHP Tuzla ilçe örgütü ve Gürkan'ın ailesi ile yakınlarının katıldığı törende konuşan Ekrem İmamoğlu, Gürkan'ın sosyal demokrasi için vermiş olduğu mücadeleye dikkat çekti. İmamoğlu, "Kendisine rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun. Türkiye demokrasisinin, Türkiye siyaset sürecinin belki de en önemli ve sorunlu döneminde sosyal demokrasi adına hizmeti geçen ve büyük bir mücadele veren Aydın Güven Gürkan'ın kabrindeyiz. Dualarımızı edeceğiz ama öncesinde minnet duygularımızı dile getirelim. Saygın duruşu, bugünkü sosyal demokrat tavırların ve ilkelerin tekrar olgunlaşıp bu güne ulaşması adına o günlerde göstermiş olduğu tavır unutulmaz. Burada bulunan kıymetli dostlarına ve onunla beraber siyaset yapma şansına erişmiş olanlara başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun. Umuyorum bizler de sosyal demokrasinin bugünkü temsilcileri olarak, bu ilkelerin her zaman savunucusu ve ilerleyen günlerde de en iyi şekilde temsil edicileri olalım. Bu bizim en önemli temennimiz. O zaman tahmin ediyorum Aydın Güven Gürkan ve onun gibi değerli kişilerin vermiş olduğu mücadele hak ettiği yeri bulmuş olacaktır. Bugün burada bulunmak benim için onur ve gururdur. Tekrar mekanı cennet olsun diyorum" diye konuştu.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Tuzla'da Aydıntepe semt pazarını ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Tuzla'da Aydıntepe Semt Pazarını ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafını gösteren bir kadın ile İmamoğlu arasında ise ilginç bir diyalog yaşadı. CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Tuzla'daki Aydıntepe Mahallesi Semt Pazarı'nda esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. İlk olarak CHP Aydıntepe Mahalle Temsilciliği'ne gelen İmamoğlu, burada partililere hitaben kısa bir konuşma yaptı. İmamoğlu, "Hep beraber, hepinizin yüzünde gülücük, moral, insanlara umut tazeleyen bir tavırla çalışmanızı istiyorum. Çünkü toplumun en fazla ihtiyaç duyduğu şey huzur ve güvenli ortam. Sizlerden istirhamım, önce vatandaşı dinleyip vatandaşın ne demek istediğini anlayın, sonra çözümlerimizi ve projelerimizi toplumla paylaşın. İnsanlar nutuk atanlardan usandı. İnsanlar yönetenlerden usandı. Yönetici dediğin tevazu içinde olacak, kibirden uzak olacak ve topluma sıcaklığıyla yaklaşan kişiler olacak. Biz bunun temsilcisiyiz. İstanbul'un her noktasına sevgiyi, huzuru ve mutluluğu getirmek için yola çıktık. Göreceksiniz tüm İstanbul bizi tanıdıkça çok sevecek. Sizler sayesinde İstanbul'un her noktasına erişeceğiz. Bizim bu yolculuğumuza yol arkadaşlığı yapan herkese şimdiden teşekkür ediyorum. Hepinizi çok seviyorum ve başarılar diliyorum" diye konuştu. Daha sonra vatandaşlarla tek tek el sıkışarak Pazar yerine geçen Ekrem İmamoğlu, esnaflarla sohbet ederek hayırlı işler diledi. İmamoğlu, kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyenleri geri çevirmedi. Pazarda alışverişlerini yapan vatandaşların etkilenmemesi için partililer sık sık yol açmak zorunda kaldı.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Tuzla ziyaretinde son olarak GİSBİR’i ziyaret etti.

İmamoğlu daha sonra temaslarda bulunmak üzere Pendik’e hareket etti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki