CHP’de yaklaşan kongre öncesi Avukat Eren Ali Bingöl İlçe Başkan Adaylığını açıkladı.

CHP Tuzla İlçe Başkanlığı’nda kalabalık bir partili önünde İlçe Başkanlığı Adaylığını açıklayan Avukat Eren Ali Bingöl, “ Artık Planlı Hareket Etme Vaktidir” dedi.

CHP Tuzla İlçe Başkanlığı’nda Aralık ayı sonu gibi yapılması planlanan kongre öncesi Avukat Eren Ali Bingöl İlçe Başkan Adaylığını kalabalık partilinin katıldığı toplantıda açıkladı.  

CHP İlçe Toplantı Salonunda İlçe Başkan Adaylığını açıklayan Avukat Eren Ali Bingöl yaptığı konuşmada, “ Artık Planlı hareket etme vaktidir. Sosyal Demokrat anlayışıyla “ Genç Umutlar Projesini Kuruyoruz. Bunu konuşarak ve istişare ederek birlikte yapacağız. 2013 yılında CHP’ye üye olarak aktif olarak siyasete girdim. 2014-2017 yılları arası CHP Tuzla İlçe Başkan Yardımcılığı ve İlçe Sekreterliği yürüttüm. CHP Parti Okulu Eğitmeni olarak “ Sandık Güvenlik Eğitimleri” verdim. 31 Mart Yerel seçimlerinde ve 23 Haziran Seçimlerinde Tuzla İlçe Seçim Kurulu Temsilciliği görevlerinde bulundum. 3 yıldır Serbest Avukatlık yapıyorum ve ileri derecede İngilizce bilmekteyim” diye ifade etti.

Adaylık açıklamasında konuşmasına devam eden Avukat Eren Ali Bingöl, “ STK’larla ilişkilerimizi daha artarak ve daha dokunarak yapacağız. Tuzla’nın demografik yapısını tespit ederek düzenli toplantılarla istişare halinde gerekli sorunları çözme adımını hızlı bir şekilde ve kararlılıkla atacağız. İrtibat büroları açacağız. Eğitim ve kursla vereceğiz. Sadece çay kahve servisi yapılmayacak. Hayatınızı nasıl kolaylaştırabiliriz? Soruları soracağız ve eğitim vereceğiz o alanlarda. Sosyal projeler üreteceğiz o alanlarda hınca hınç dolacak o irtibat büroları. Biz bunu yaparak mahalle teşkilatlarını sağlıklı bir şekilde ayağa kaldıracağız. Mahalle teşkilatı kurmak hepimizin sorumluluğu. İş ve Aş İçin değişim. Tuzla ve iktidar için değişim diyerek “Politika üreterek devamlı konuşacağız. Harekete geçerek çalışacağız. Bir değil on insana dokunarak hatta bu sayıyı arttırarak yüzlere ve binlere çıkartarak Gelecek ve Umut İçin değişim. İş ve Aş İçin Değişim. Tuzla ve İktidar için değişim” dedi.

Avukat Eren Ali Bingöl CHP Tuzla İlçe Başkan Adaylığı açıklamasını projelerini anlatarak sonlandırdı.