Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Şehit ve Gazi Aileleri Komisyonu’na kayıtlı şehit yakınları, gaziler ve ailelerine Ankara gezisi düzenledi.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Kıbrıs Gazileri’ne düzenlediği KKTC gezisinin ardından Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Şehit ve Gazi Aileleri Komisyonu’na kayıtlı şehit yakınları, gaziler ve aileleri için Ankara gezisi düzenledi. Ankara gezisinin ilk durağı Anıtkabir, Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi oldu. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün anıt mezarını ve ziyarete açık alanları gezerek tarihte yolculuk yapan şehit yakınları ve gaziler, duygusal anlar yaşadı.
Gezide 2. durağı, 23 Nisan 1920 ile 15 Ekim 1924 tarihleri arasında I. Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak kullanılan ilk meclis binası oldu. Şehit ve gazi aileleri, meclis birimlerini gezerek bilgi aldı. Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Şehit ve Gazi Aileleri Komisyonu’nun son durağı Mutasavvıf ve Şair Hacı Bayram-ı Veli Türbe-i Şerifi oldu. Geziye, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Şehit ve Gazi Aileleri Komisyonu’ndan sorumlu gönüllü Kader Turgut Kara ve Kadın Kent Gönüllüleri de katıldı.
Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Şehit ve Gazi Aileleri Komisyonu’na kayıtlı şehit ve gazi aileleri, gezi nedeniyle Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’na teşekkür etti.