Tuzlaspor Teknik Direktörü Gürses Kılıç, Ziraat Türkiye Kupası’nda oynadıkları Galatasaray maçı sonunda yaşanan olaylarla ilgili basın açıklaması yaptı. Gürses Kılıç, “Galatasaray ile oynamış olduğumuz Türkiye Kupası müsabakasının ardından yaşanan olaylar tarafımca üzüntüyle karşılanmıştır. Maçın sonunda yaşanan olaylar ve olayların bu noktaya gelmesi tarafıma, temsil ettiğim büyük Tuzlaspor Camiasına, oyuncularıma ve Büyük Galatasaray Camiasına zarar vermektedir” dedi.

İşte Gürses Kılıç’ın Galatasaray maçının ardından yaptığı basın açıklaması,

Kamuoyuna Duyuru

17.12.2019 tarihinde Galatasaray ile oynamış olduğumuz Türkiye Kupası müsabakasının ardından yaşanan olaylar tarafımca üzüntüyle karşılanmıştır. Maçın sonunda yaşanan olaylar ve olayların bu noktaya gelmesi tarafıma, temsil ettiğim büyük Tuzlaspor Camiasına, oyuncularıma ve Büyük Galatasaray Camiasına zarar vermektedir. Maç sonunda yaşanan olaylarla ilgili yapmış olduğum açıklamalar kesinlikle Türk Futbolunun en büyük kulüplerinden olan Galatasaray Camiasını ve yıllardır Türk Futboluna En üst seviyede hizmet etmiş Hocası Sayın Fatih Terim’i hedef almak maksadıyla yapılmamıştır. Fakat söz konusu müsabaka sonrasında anlatmak istediklerim, müsabakanın ve sonrasında yaşanan tatsız olayların yaratmış olduğu gerginlik nedeniyle belki de tarafımca yanlış seçilmiş sözcükler nedeniyle Kamuoyunda farklı bir anlamın çıkarılmasına sebebiyet vermiştir. Bu sebeple de bu açıklamayı Kamuoyu ile paylaşma zarureti hasıl olmuştur.

Belirtmek isterim ki, maç sonunda yaşanan gerçeklikler karşısında da temsil etmiş olduğum camiayı ve bu forma için mücadele eden futbolcularımı savunmak da benim en doğal hakkım hatta görevimdir. Kariyerim boyunca Kamuoyunun malumu olduğu üzere asla provakatif eylemler içinde bulunmayıp, her zaman Sporun birleştirici yanını kendime ilke edinmiş birisiyim ve bu kutsal mesleğimi de bugüne kadar bu ilke çerçevesinde ifa ettim. Bu ilke doğrultusunda da sadece bağlı olarak çalıştığım kulüplerin menfaatleri doğrultusunda hareket edip hiçbir surette kimseden emir veya talimat almadım. Kamuoyunda tarafımı yıpratmak için sıkça ifade edilen “Bazı Kişilerden Talimat Aldı” şeklindeki yaklaşımları ve karalama kampanyalarını da bu doğrultuda kabul etmem mümkün değildir. Bu hususta, tüm Telefon görüşmelerimin, Mesajlaşmalarımın, Banka Hesap Hareketlerimin herkes tarafından incelenebileceğini de belirtmek isterim.

Futbolcumuz Gökhan Çıra’nın Kadroya alınması da asla provakasyon unsuru içermemekte olup, Gökhan Çıra Müsabakadan 22 Gün Önce Ameliyat olduğunun yine müsabakadan 1 Hafta öncesinden beri takımla birlikte tüm idmanlara katıldığının kamuoyunca bilinmesini isterim. Dolayısıyla Gökhan Çıra’nın Kadroya alınması tamamıyla teknik bir karardan ibaretir. Bu doğrultuda Kamuoyunda dillendirilen “ Rakip Takım Futbolcularının Zarar Görmesi İçin Bazı Eylemler İçinde Bulunduğum” suçlamalarını da yıllardır Türk Futboluna hizmet eden ve Onlarca Genç Oyuncuyu Türk Futbolu’na kazandırmış bir Teknik Adam olarak kabul etmem mümkün değildir. Yarıştığımız Liglerin farklı olduğu Galatasaray Kulübü ile Türkiye Kupası eşleşmemiz dışında herhangi bir rekabet içerisinde değiliz, kaldı ki öyle olmuş olsaydık dahi sahada mücadele eden her futbolcunun takım gözetmeksizin tarafım için değerli olduğunun ve sebepsiz yere ceza almasının tarafımca istenmeyeceğinin bilinmesini isterim. Yıllardır Türk Futboluna hizmet eden biri olarak Galatasaray’ın ve bütün Türk Kulüplerinin gerek Şampiyonlar Ligi’nde gerekse Ülkemizi temsil ettikleri her mecrada en üst seviyelere kadar gelmesin de şahsımın göğsünü kabartacak bir gurur vesilesi olacağını kamuoyunun bilgisine sunmak isterim. Bu husus üzerinden yapılan manipülasyonların da bu vesileyle sona ermesini, bunların yerine Türk Futbolunun nasıl daha ileri seviyeye ulaşacağı hususunda çalışılmasını, tartışılmasını dilerim.

 

Ancak bununla birlikte, yaşanan olaylar üzerine Şahsım ve Çocuklarıma karşı linç girişimlerini ve karalama kampanyalarını sindirip sessiz kalmam da mümkün değildir. Zira şahsi Telefon numaram sosyal mecralarda paylaşılıp, Telefonuma sayısız hakaret ve tehdit mesajları, aramaları gelmektedir. Söz konusu linç kampanyasını başlatan, alet olan herkes şahsımın da bir baba olduğum unutmamalıdır. Yaşanan bu olaylar neticesinde birtakım çevrelerce hedef alınıp hakaret ve tehdit mesajları ile karşı karşıya kalmak tarafımın ve çocuklarımın günlük hayatının da etkilenmesine ve büyük bir mağduriyet ile karşı karşıya kalmamıza sebep olmuştur. Hatta gerek kendimin, gerekse de çocuklarımın can güvenliğine karşı yöneltilen tehditler büyük bir huzursuzluk içine girmemize sebebiyet vermiştir. Kamuoyunda yaratılan algı nedeniyle okula giden çocuklarım okulda dahi bu tarz hedeflerin odağı olmaktadırlar ve eğitim hayatları etkilenmektedir. Bu noktada, gerek şahsıma gerekse de aileme aleni hakaret ve tehdit içeren sözler yönelten kişiler hakkında da Yasal Haklarımın kullanılacağının da bilinmesini isterim. Bu vesileyle aileme kadar uzanan bu huzursuzluğun sona ermesi en temel dileğimdir. Son olarak, bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da gerek Futbol adına gerekse de Futbol ile ilgili yaşanan olaylar adına hiçbir zaman gerçekleri ve gördüklerimi konuşmaktan imtina etmeyeceğimi kamuoyunun bilgisine sunarım.

Saygılarımla

Gürses Kılıç