İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart yerel seçimlerinden başarıyla çıkan Tuzla Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl’e tebrik ziyaretinde bulundu. Tuzla Belediyesi girişinde alkışlarla karşılanan İmamoğlu, Bingöl tarafından makam odasında ağırlandı. İmamoğlu ve Bingöl, konuşmaların ardından kurum kurmaylarının karşılıklı katılımıyla, Tuzla’nın sorunlarına ve çözüm yollarına dönük, ortak masa toplantısı gerçekleştirdi.

“Eren Ali Bingöl Başkanımız, Halkımızın Güçlü Desteğiyle Belediye Başkanı Seçildi”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, eski CHP Tuzla İlçe Başkanı Eren Ali Bingöl'ün, 2019'dan bu yana verdikleri belediyecilik hizmetlerinin canlı tanığı olduğunu vurguladı. İmamoğlu, Başkan Eren Ali Bingöl'ün yerel sorunlara duyarlılığı ve çözüm odaklı yaklaşımıyla başarılı bir ilçe başkanlığı yaptığını belirtti. İmamoğlu, Bingöl'ün yeni nesil belediyecilik anlayışını Tuzla'da layıkıyla uygulayacağına inandığını ifade ederek, "Eren Ali Bingöl Başkanımız, halkımızın güçlü desteğiyle belediye başkanı seçildi" dedi.

“Başkanımıza, Heyetine Başarılar Dilerim”

Önceki dönemde İBB-Tuzla Belediyesi iş birlikleri ve ilişkilerin eş güdümünde bazı zafiyetler ve sıkıntılar oluştuğuna dikkat çeken İmamoğlu, “Bunlar giderildiğinde daha pratik ve daha güçlü iş birliği yapılabileceğini de Tuzla halkına hep beraber ispat edeceğiz. Tuzla’da geçtiğimiz 5 yıla tabii ki çok hizmet sığdırdık ama bu 5 yıl, onu da geçerek, İBB-ilçe belediyesi iş birliğiyle Tuzla’nın tarihine özel bir dönem olarak geçecektir. Bu duyguyla bugün buradayım. Başkanımıza, heyetine başarılar dilerim. İnşallah bizim için iyi bir stratejik süreç tarifi yapan toplantı olacak bugün. Birkaç saati Tuzla’da, Başkanımız ve onun yol arkadaşlarıyla birlikte geçireceğiz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Başkan Eren Ali Bingöl, “Hizmet Etmenin Heyecanını Yaşıyoruz”

Tuzla Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti şöyle ifade etti: “2019 sonunda bir ilçe başkanı olarak, sizin belediyecilik anlayışınızı ve vatandaşa nasıl temas ettiğinizi gördüğümde çok büyük dersler aldım. Bugün sizi burada ağırlamaktan gurur duyuyorum. Tuzla halkına, sizin belediyecilik anlayışınızla, sadece hizmeti öne alarak, eşit mesafede ve ego yapmadan hizmet etmenin heyecanını yaşıyoruz. Bu 5 yılda sizin tutum ve davranışınızı güzel bir şekilde temsil ederek, çok daha güzel yarınlara kavuşacağız. Şeref verdiniz, iyi ki geldiniz” dedi.