Sağlık Bakanlığı, Türkiye’nin plajlarında yapılan analiz sonuçlarını Yüzme Suyu Takip sistemi adı verilen sitede yayınlamaya başladı. Buna göre Tuzla Belediyesi Halk Plajı İstanbul’da Mükemmel olarak belirtilen 10 Plaj arasında yer aldı.

Sağlık Bakanlığı Yüzme Suyu Takip sistemi adlı sitede yer alan verilere göre İstanbul'da aralarında Büyükada ve Kınalıada'nın da bulunduğu toplam 11 plajda denize girmek "Kötü" olarak değerlendirilirken, 10 plajda denize girmek "Mükemmel", 60 plajda ise denize girmek "İyi" olarak derecelendirildi.

İstanbul’da Mükemmel olarak belirtilen 10 Plaj arasında Tuzla Belediyesi Halk Plajı’da yer alıyor. İşte İstanbul’da denize girilebilecek 10 plaj; Silivri'de Uyumkent Sitesi Önü, Semizkum Basınkent 4 Site önü, Semizkum çadır ve kamp yeri, Parkköy Sitesi önü, Baskent Sitesi önü olarak belirtildi. Büyükçekmece'de MimarSinan sahili, Tuzla'da ise Belediye Halk Plajı olarak belirtildi. Şile'de Uzunkum Plajı, Uzunkum Plajı (dere yanı) ve Halk Plajı "Mükemmel" olarak derecelendirildi.

İstanbul’da Kötü olarak belirtilen 11 plaj ise şunlar; Beylikdüzü'nde West İstanbul Marina plajı, Bakırköy'de Yeşilköy plajı, Beykoz'da Riva Elmasburnu plajı, "kötü" olarak nitelendirildi. İstanbulluların sıkça tercih ettiği adalarda da deniz suyu analiz sonuçları kötü çıktı. Buna göre Kınalıada'da Su Sporları Klübü Önü, Vapur İskelesi, Büyükada Yörükali Plajı, Halk Koyu plajı, Aya Nikola Halk plajı, Su Sporları Kulübü önü, Nakıbey plajı ve Sedef Adası Halk plajı "kötü" olarak işaretlendi.