Tuzla Belediyesi ve Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak programı olan “Kendini Geliştir Öğrenciyi Yetiştir” Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan tüm öğretmenlere yönelik düzenlenen “Kendini Geliştir Öğrenciyi Yetiştir” programına Tuzla Kaymakamı Ali Akça, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aliresioğlu, kurum müdürleri ve öğretmenler katıldı.
“Kendini Geliştir Öğrenciyi Yetiştir” seminerinde öğretmenlere, Nanoteknoloji ve Yeni Nesil Hayalet Uçaklar, Robotik Ve Kodlama, Müzik Öğretiminde Orff Yaklaşımı, Yüzme, Tenis, Plates, Cimnastik, Voleybol, Bocce, Badminton, Basketbol, Yaratıcı Drama ve İlkyardım eğitimleri verilecek.
Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu konuşmasında “Mesleki gelişim programları bizim için çok önemlidir. Kemal Sayar’ın ifadesi ile bugün bir meslek erbabının, kendisinin gelişen ve değişen dünyaya karşı güncellemesi için her yıl en az 10 gün sıkı bir hizmet içi eğitimden geçmesi gerekiyor. Eğitimciler olarak bizler bunun farkındayız. Her meslek grubunda işini iyi yapan insan önemlidir. Eğitim camiası içinde işini iyi yapan, nitelikli öğretmen, başarılı öğretmen daha önemlidir. Eğitim programlarını sizler için hazırladık. Bu eğitimler 200 oturum şeklinde 2 gün boyunca devam edecek. Bizlere destek veren arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.
Öğretmenlerin  toplumun geçmişi ile geleceği arasında bir köprü oluşturduğuna dikkat çeken Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı yapmış olduğu konuşmada, “Bilmek, büyük bir deryaya okyanusa dalmak gibi bir şeydir. Bildikçe de ne kadar az bildiğimizi öğreniyoruz. Bilmediklerimizle birlikte ne kadar çok bilmeye başlarsak, bilgimiz ölçüsünde de kendimizi özgür bulabiliyoruz. İnsanın en özgür hali en bilgili haldir. Seminer konularını incelediğimde Nanoteknoloji’ye varınca kadar birçok başlık olduğunu gördüm. Bilgi eskiden 60-70 günde eskirdi, günümüzde ise 60-70 dakikada bilginin eskidiğini görüyoruz. Kendimizi her zaman yenilemek zorundayız. Bir insana yapılabilecek en güzel en önemli iş aklını kullanmayı öğretmektir. Siz öğretmenlerimiz çok ulvi bir iş yapıyorsunuz. Bu eğitim programını düzenleyen, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
“Kendini Geliştir Öğrenciyi Yetiştir” 16 farklı merkezde ve farklı branşlarda 27 Atölye Çalışması ve 12 Seminer ile iki gün boyunca devam etti.