Kırşehirliler Tuzla’da Buluştu

Bu haber 1893 kere okunmuş.14 Şubat 2019, Perşembe - 16:13

AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, “İstanbul Tuzla’dan Başlar” sloganına farklı bir bakış açısı getirdi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’dan övgü dolu sözlerle bahseden Uçma, “Tuzla’da yaşayanlar çok şanslı. Bilge kişiliğiyle, hekim hassasiyetiyle, Tuzla’nın bütün sorunlarına kadifemsi dokunuşlarla dokunup çareler üreten, hiç kimseyi ötekinden ayırt etmeyen bir Belediye Başkanımız var. Bana göre dünyaya açılan kapı Tuzla’dır” dedi.

Tuzla Belediyesi 8. Geleneksel Tuzla’dan Anadolu’ya Kültürler Buluşması’nda Kırşehirliler Gecesi, Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kırşehirliler Gecesi’ne AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, MHP Tuzla İlçe Başkan Vekili Sedat Boğa, MHP Maltepe İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu, Dünya Kırşehirliler Derneği Başkanı Ünal Kaya, Kırşehir eski Belediye Başkanı Halit Çakır ile Tuzla ve çevre ilçelerde yaşayan Kırşehirliler katıldı.

Kırşehirliler, Başkan Yazıcı’ya Teşekkür Etti 
Kırşehirliler Gecesi, Kırşehir’in tanıtıldığı tanıtım videosu ile başladı. Dünya Kırşehirliler Derneği Başkanı Ünal Kaya, kültürleri buluşturan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür etti. Kaya, “Ahi Evran-ı Veli’nin memleketidir Kırşehir. Esnafın, adaletin, eli açıklığın, Türklüğün açıldığı kapıdır. Ahilik teşkilatının kurulduğu şehirdir. Şeyh Edebali’nin, Neşet Ertaş’ın, ozanlar, evliyalar memleketidir aynı zamanda” dedi.
Kırşehir eski Belediye Başkanı Halit Çakır da konuşmasında “Bizleri buraya getirerek buluşturan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür ediyoruz. Yüzyılların kültürünü bugünlere taşıyan, haklının, çalışanın kıymetini bilen Ahi Evranlı Kırşehirliler’e selam olsun.” ifadesini kullandı.

Tuzla’da Birlik ve Beraberliği Sağlıyoruz
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, konuşmasına Bozkır’ın Tezenesi Neşat Ertaş’ı anarak başladı. Kültürler buluşmasının birlik ve beraberliğe bir vesile olduğunu belirten Başkan Yazıcı, “Biz mekanı sağlıyoruz. Derneklerimizle birlikte güzel bir gece hazırlıyoruz.  Tuzla’da birlik ve beraberliği sağlıyoruz. Tuzla’da bu birliktelik için gayret sarf eden, gönülden destek veren herkese teşekkür ediyorum. Sizlere hizmet etme fırsatını veren Rabbim’e şükrediyorum.” diye konuştu.

Hepinizden Biraz Daha Fazla Kırşehirliyim
AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, doktora tezinde Ahilik konusunda araştırmalar yaptığını belirterek bu nedenle kendisini “Hepinizden biraz daha fazla Kırşehirliyim” şeklinde tanıttı. Uçma, “Osmanlı’da ticaret hayatını tanzim eden, esnaf ahlak kurallarına uymayanların, çalışma hayatına doğru tabi olmayanların pabucunun dama atıldığı ildir Kırşehir. Hiç bir söze gerek yok. Muharrem Ertaş ve Neşet Ertaş, başka hiçbir şey olmasaydı Kırşehir’i ve ülkemizi dünyaya tanıtmak için yetecek iki değerdir. Bu değerler ve ozanlık geleneği ile insanımızın mutluluğunu da çektiği acılarını da, aşkını, sevdasını da dünya vatandaşı olma özelliğini de bunlardan daha güzel ortaya koyan hiç kimse yoktur.” dedi.

Uçma, Başkan Yazıcı’dan Övgü Dolu Sözlerle Bahsetti
AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, konuşmasının devamında Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın hizmetlerine değindi. Başkan Yazıcı hakkında övgü dolu sözler kullanan Uçma, “Tuzla’da yaşayanlar çok şanslı. Bilge kişiliğiyle, hekim hassasiyetiyle, Tuzla’nın bütün sorunlarına kadifemsi dokunuşlarla dokunup çareler üreten, hiç kimseyi ötekinden ayırt etmeyen bir Belediye Başkanımız var. Bana göre dünyaya açılan kapı Tuzla’dır” dedi.
Dünya Kırşehirliler Dernek Başkanı Ünal Kaya, derneğe katkılarından dolayı Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ile Kırşehirli sanatçılar Tahir Uçar ve Selin Işık’a teşekkür plaketi verdi. Tahir Uçar, AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma’nın isteği üzerine “Zahidem” türküsünü seslendirdi.
Kırşehirliler, gecede davul zurna eşliğinde halaylar çekti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki