MHP Tuzla İlçe Başkanlığı “İstiklal İçin Birlik, İstikbal İçin Dirlik” “Kazanan Türkiye Olacak” sloganlarıyla 11. Olağan Kongresini Tuzla Şelale Park’ta yapıldı. Kongreye tek aday olarak giren Erdem Doğruer yeniden İlçe Başkanı seçildi.

Kongreye MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, MHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bülent Karataş, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Rıza Uz, Başar Ünal, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak, MHP Tuzla Belediye Meclis Üyeleri Volkan Beşiroğlu ve Ferhat Altunkaynak, İstanbul Ülkü Ocakları Bölge Sorumlusu Kerim Cebeci, MHP Tuzla İlçe eski ve yeni Yönetim Kurulu Üyeleri ile delegeler katıldılar.

Kongrede Divan Başkanlığı MHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bülent Karataş yaptı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan MHP Tuzla İlçe Başkanlığı 11. Olağan Kongresi’nde faaliyet raporu ve mali raporlarını okunarak oylandı.

Daha sonra geçilen konuşmalarda yeniden MHP Tuzla İlçe Başkanlığı görevine seçilen Erdem Doğruer yaptığı konuşmada, “ 11. Olağan Kongremizin teşkilatımıza ve Tuzlamıza hayırlı olmasını diliyorum. Malumunuz dünya genelinde yaşanan Covid 19 salgını ülkemizi de etkilemiş ve çeşitli zorluklar yaşatmıştır. Bu nedenle kongremizde sadece kongre delegelerimizin girişi sağlanmıştır. Yaklaşık 20 ay önce İlçe Başkanlığı görevi bana tevdi edildiğinde başladığımız çalışmamız bugün kongremizle taçlanıp yolumuza yine aynı heyecan, aynı istekle devam edeceğiz” dedi.

Konuşmasına devam eden Erdem Doğruer, “ Tuzla’da yarım kalan hedeflerimizi gerçekleştirmek, hayalini kurduğumuz Tuzlamıza hizmet etmek adına 2023 ve 2024 yılı için kongremiz sonrası heyecanla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Birlikte aşamayacağımız zorluk yok. Birlikte ulaşamayacağımız zafer yok. 2014 yılında kavilleştiğimiz gibi, 2014 yılında hedeflediğimiz gibi İnşallah birlikte 2024 yılında arzularımıza kavuşacağız. Kongremizin hayırlı olmasını diliyorum. Yönetim Kurulumuzda görev alacak arkadaşlarımın Allah Yolunu, Bahtını Açık Etsin” dedi.

Erdem Doğruer’in konuşmasının ardından Divan Başkanı Mehmet Bülent Karataş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin mesajını okudu.

Daha sonra geçilen oy verme işleminde delegelerin oylarını alan Erdem Doğruer İlçe Başkanlığına seçildi.

YSk’nın kongre sonucu ilan etmesinden sonra bir teşekkür konuşması yapan MHP Tuzla İlçe Başkanı Erdem Doğruer, 2023 ve 2024 vurgusu yaparak, “ Hedefimiz Türkiye’nin birliği, beraberliği ve bekasını güçlü kılmaktır. Bunun başaracak tek güç Cumhur İttifakıdır. Tüm üyelerimiz ve teşkilatımıza güveniyorum. Bu kutlu yolculukta, bizleri yalnız bırakmayın. 45 kişilik bir Yönetim oluşturduk. Tüm teşkilat mensuplarımızla bir ve beraberiz.

Kongrenin ardından MHP Tuzla İlçe Başkanı Erdem Doğruer’in yeni Yönetimi şu isimlerden oluştu;

ERDEM DOĞRUER İlçe Başkanı

Yönetim Kurulu Asil Üyeler

Halil İbrahim Uz

Aslan Ali Baş

Murat Yıldırım

Bayram Dağdelen

İbrahim Doruk

Özcan Özer

Cengiz Gökova

Hamza Türker

Yaşar Birbilgin

Birol Karaoğlan

Erdem Alp

Orhan Velioğlu

Mitat Zengin

Şebnem Karslı

Recep Ünlü

Hüseyin Gelir

Ferhat Ulu

Zafer Karadaş

Ergün Erdem

Fatih Can Dündar

Servet Kahraman

Yavuz Demir

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler

Tuğrul Boğaz

Mustafa Aydoğar

Oğuzhan Abay

Erdoğan Peşli

Fikret Pelit

Şengül Açıkgöz

Cemil Erdönmez

Özer Salih Yıldız

Dilek Kaya

Seda Ömürlü

Yusuf Metin

İlker Çakıroğlu

Hasan Kurt

Kenan Gül

Kamil Kale

Ferhat Şabanoğlu

Yaşar Çapraz

Ümit Aydın

Ali Gülpolat

Mustafa Altunbaş

Necmi Gelir

Vedat Göver

İl Delegeleri Asil Üyeler

Erdem Doğruer

Volkan Beşiroğlu

Ferhat Altunkaynak

Hüseyin Gelir

Bayram Dağdelen

Murat Yıldırım

Kerim Cebeci

Aslan Ali Baş

Halil İbrahim Uz

Tamer Çakır

Zafer Buğa

Yusuf Kaşıkçı

İl Delegeleri Yedek Üyeler

Yaşar Çapraz

Birol Karaoğlan

İbrahim Doruk

Özcan Özer

Servet Kahraman

Cengiz Gökova

Hamza Küçük

Mustafa Aydoğar

Ümit Aydın

Tuğrul Boğaz

Zafer Karadaş

Fatih Can Dündar