Saadet Partisi Tuzla İlçe Başkanı Resul Kılıç, Tuzla’daki Derneklere çok ağır ithamlarda bulundu;

Saadet Partisi Tuzla İlçe Başkanı Resul Kılıç, katılmış olduğu sosyal medya canlı yayınında Tuzla’da faaliyet gösteren hemşeri derneklerine çok ağır ithamlarda bulunarak, “ Bir televizyon ya da başka bir şey almak için, Belediye Başkanına yaranmaya çalışıyorlar” dedi.

Son dönemlerde popüler hale gelen sosyal medya canlı yayınlarına Saadet Partisi Tuzla İlçe Başkanı Resul Kılıç’ta katıldı. Tuzla ile alakalı birçok konunun konuşulduğu sohbette Tuzla’da faaliyet gösteren derneklere yüklenen Kılıç, çok ağır ithamlarda bulundu.

Kılıç, dernek kapılarının kendilerine kapatıldığını, randevu alamadıklarını, bunun da sebebinin dernek başkanlarının iktidara yaranmak gibi bir dertleri olduğunun altını çizdi.

“Bir TV almak için yaranıyorlar”

Şok sözlerine devam eden Saadet Partisi Tuzla İlçe Başkanı Resul Kılıç, “Bir derneğin kendi ayakları üzerinde durması çok zor bir şey değildir. Yüzlerce, binlerce üyesi var, yani gidip de bir Belediye Başkanına yaranmak için, bir televizyon, bir ne bileyim bir şey almak için, böyle bir girişimde bulunmasınlar. Hakikaten bugün İstanbul’da yaşayıp, ayakta duramıyorlarsa dernek açmasınlar” dedi.

Muhtarlar da Nasibini Aldı

Tuzla’daki muhtarlar ilgili tuhaf bir çıkış yapan Kılıç, muhtarların siyasi kimlikle seçime katıldığını söyleyerek ezberleri bozdu. Muhtarların seçildikten sonra siyasi kimliklerini bir kenara bırakması gerektiğini ifade eden Kılıç, “Muhtarların kendi pusulalarıyla seçime girdiğini bilmiyor mu? Muhtarlar her hangi bir siyasi parti logosu altında seçimlere katılmıyor, bu nereden çıktı şimdi” dedirtirdi.

Kılıç, “ Derneklere söylediğimi muhtarlara da söylüyorum. Her muhtarın gönlünde bir siyasi parti olabilir. Ama ne zamana kadar, seçilene kadar. Seçildikten sonra siyasi parti kimliğini bir kenara bırakacak. Mahallesine hizmet edecek. Bizim istediğimiz bu” diyerek, tuhaf bir çıkışa imza atmış oldu.