Geçtiğimiz günlerde Saadet Partisi Tuzla İlçe Başkanı Resul Kılıç sosyal medyada sarf ettiği sözler üzerine dernekler ayağa kalkmış, Kılıç’ı eleştiri yağmuruna tutmuştu.

“Bir Televizyon Ya da Başka Bir Şey Almak İçin, Belediye Başkanına Yaranmaya Çalışıyorlar” diyen Kılıç’ın sözlerini haber yaparak kamuoyuna duyurmuştuk. Bu haber sonrası sanki kendisi bu sözleri hiç kullanmamış gibi en kolay yolu seçerek gazetecileri suçlamıştı. Bu suçlama sonrası Kılıç’a “Haklıysan, bu sözleri de kullanmadıysan haberi yapan gazetecileri mahkemeye ver, yok ağzımdan çıkanı kulağım duymuyordu, canlı yayının heyecanıyla gaza geldim, birazda hava olsun diye bu sözleri kullandım, Derneklerimizden, Muhtarlarımızdan ve sonra hadsiz ve haksız olarak suçu atmaya çalıştığım gazetecilerden özür dilerim” şeklinde bir açıklama yap demiştik.

Adeta sessizliğe bürünen Kılıç’tan günlerdir her hangi bir açıklama gelmiş değil. Hak’tan bahsetmek, hukuktan dem vurmak kolay işler değil. Canlı yayında bu açıklamaları yaptın diyoruz, sen yapmadım derken bir de gazetecileri suçladın. Şimdi diyoruz ki, sen bu açıklamaları yaptın, yaptığın halde bizi suçladın, şimdi bir zahmet kalk bir açıklama ile STK Başkanlarından, Muhtarlardan ve bu haberi yapan gazetecilerden özür dile.

Geçen sefer de dediğimiz gibi, hatayı kabul etmek bir erdemdir. Erdemli olun ve gerekeni yapın.