Saadet Partisi Tuzla İlçe Başkanlığı, 7. Olağan Kongresi’ni yoğun bir katılımla gerçekleştirdi. Mevcut Başkan Resul Kılıç, tüm oyları alarak yeniden İlçe Başkanı oldu. 

İBB İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu ile başlayan kongreye; Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, Saadet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcıları Selahattin Acaroğlu, Nuri Tüfekçi ve Mahmut Kılıç, Saadet Partisi İstanbul Yönetim Kurulu Üyeleri Dilaver Koçer, İsmail Haskul, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Talha Tayfur ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Tuzla İlçe Başkanı Eren Ali Bingöl ve yönetim kurulu üyeleri, İYİ Parti Tuzla İlçe Başkanı Önder Albayrak ve yönetim kurulu üyeleri, Demokrat Parti Tuzla İlçe Başkanı Yaşar Taşkıran ve yönetim kurulu üyeleri, DEVA Partisi Tuzla İlçe Başkanı Yalçın Yaşar ve yönetim kurulu üyeleri, Gelecek Partisi Tuzla İlçe Başkanı Gökhan Özkan ve yönetim kurulu üyeleri, BBP Tuzla İlçe Başkanı Cüneyt Şahin ve yönetim kurulu üyeleri, MHP İlçe Tuzla İlçe Başkan Yardımcısı Murat Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri, Saadet Partisi Pendik İlçe Başkanı Yasin Kadıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Saadet Partisi Ataşehir İlçe Başkanı Metin Bayraktar ve yönetim kurulu üyeleri, Vatan Partisi Tuzla İlçe Başkanı Hüseyin Kılıç ve yönetim kurulu üyeleri, İBB Başkan Danışmanı Bülent Akköse, CHP Tuzla Belediye Meclis Üyesi Düzgün Acar, muhtarlar, STK temsilcileri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Saadet Partisi Tuzla İlçe Başkanlığı 7. Olağan Kongresinde bir konuşma yapan Saadet Partisi Tuzla İlçe Başkanı Resul Kılıç, “Temayül yoklamasında ilçe başkanlığı görevini yeniden şahsıma layık gören yönetim kurulu üyelerime, delegelerime ve İl Başkanımız Ömer Faruk Yazıcı’ya teşekkür ediyorum. Bundan 107 yıl önce 18 Mart 1915’te canlarını siper eden 253 bin Çanakkale şehidimizi unutmamalıyız. Allah onlardan razı olsun. Çanakkale şehitleri bizler için çok önemlidir, değerlidir. Bu ülkeyi bize armağan ettikleri için onlara şükranlarımı arz ediyorum. Tuzla 201 bin kilometrekare yüzölçümü ile Anadolu’nun giriş kapısıdır. Yaklaşık 285 bin nüfusu, 17 mahallesi olan, şifalı suları ve kaplıcaları ile tanınan ve 5 organize sanayisi olan Tuzla’mız, özellikle Anadolu’dan işçi göçü alan bir ilçemizdir” diye konuştu. 

Konuşmasında yaptıkları çalışmaları da anlatan Başkan Kılıç, “Saadet Partisi Tuzla Teşkilatı olarak göreve geldiğimiz günden bu yana Tuzla’nın 17 mahallesinde teşkilatlarımızı kurma noktasında gayretli bir çalışma içerisinde olduk. Partimize yeni üyeler ve yol arkadaşları kazandırdık. Amacımız Tuzla’da yaşayan 285 bin vatandaşımızın sorunlarını dinlemek ve daha yaşanabilir bir Tuzla için neler yapılabilir noktasında çözüm aramaktır. ‘Her mahalle bir İstanbul’ mottosuyla mahallelere stantlar kurarak mahalle sakinlerimizi dinledik. Ayrıca salon toplantıları yaparak mahallenin muhtarı, kanaat önderleri ve STK’larla bir araya gelerek sorunlara çözüm önerileri getirdik. Tuzla Belediyesi’ni kazandığımızda çok daha planlı şekilde halkımıza hizmet edeceğiz. İnşallah bu günler de yakındır. Bunların yanı sıra ‘Çocuklar üşemesin’ projemizle ihtiyaç sahibi ailelere giyim yardımı yaptık. Ramazan ayında da ilçemizde yaşayan ve ihtiyacı olan ailelere erzak yardımları yaptık. Her yıl 1-31 Ocak tarihleri arasında komşuluk ayı çalışmalarını sürdürüyoruz. Buradaki amacımız büyük şehirlerde unutulan ve unutulmaya yüz tutan komşuluk ilişkilerimizi canlandırmaktır. Bu kapsamda siyasi partileri, kurum ve kuruluşları, STK’ları, dernekleri, muhtarları ziyaret ediyoruz. ‘Komşusu aç yatan bizden değildir’ Hadis-i Şerifi ve ‘komşu komşunun külüne muhtaçtır’ atasözüne baktığımızda hem İslami hem de insani sorumluluklarımızı görüyoruz” ifadelerini kullandı. 

“Partimiz adaletin tesisi için vardır” 

Saadet Partisi Tuzla İlçe Başkanı Resul Kılıç, konuşmasının sonunda; “Milli Görüş Hareketi olarak kurulduğumuz günden bu yana nihai hedeflerine tüm insanlığın refah ve saadetini koyan bir teşkilatız. Herkes için insan haklarının uygulanması gerektiğine inanır, hiç kimsenin başkası tarafından kendisi gibi inanmaya zorlanmaması gerektiğini savunuruz. Partimiz temelde adaletin tesisi için vardır. Zulmün karşısındadır. Kim olursa olsun mazlumun yanındadır. Saadet Partisi sömürünün karşısındadır. Biz mesuliyeti ne olursa olsun tüm insanlık için isteriz. İnsanlığın kurtuluşu için çalışıyoruz. Saadet Partisi iktidarında iş imkanları oluşturarak, sosyal refah seviyelerini artırarak herkesin kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayacağız” dedi.

Saadet Partisi Tuzla İlçe Başkanlığı 7. Olağan Kongresi resim çekiminin ardından sona erdi.