TBMM Başkanı Binali Yıldırım Tuzla’daydı

Bu haber 718 kere okunmuş.04 Şubat 2019, Pazartesi - 11:17

TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında Tuzla'da bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. 

DERİTEKS Genel Başkanı Musa Servi’nin Ankara ziyaretlerinde davet ettiği TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım seçim çalışmaları kapsamında Tuzla’da ilk programında sendika yöneticileriyle bir araya gelerek sorunları dinledi.

Kahvaltı programına TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, Tuzla Belediye Başkanı ve AK Parti Tuzla Belediye Başkan Adayı Dr. Şadi Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak, DERİTEKS Genel Başkanı Musa Servi, AK Parti Tuzla Gençlik Kolları Başkanı Hakan Yıldızcı ve Deriteks üyeleri katıldı.

TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, kahvaltı programında yaptığı konuşmada, “İşçi demek değer üreten insan demektir, işçi demek alın terini akıl terine katarak bu ülkenin kalkınmasına katkı yapan insan demektir.”

TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, İstanbul Tuzla'da katıldığı bir kahvaltı programında yaptığı konuşmada, "İşçi demek değer üreten insan demektir, işçi demek alın terini akıl terine katarak bu ülkenin kalkınmasına katkı yapan insan demektir. Sizler ortaya bir eser çıkarıyorsunuz. Deriyi işleyip ekonomik bir değere dönüştürüyorsunuz" dedi. Dericilerin iş kolu yetkisi üzerine de konuşan Yıldırım müjdeli bir haber de verdi. Öte yandan Yıldırım Meclis Başkanlığını 18 Şubat'ta bırakacağını da yineledi.
TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Tuzla Belediyesi Semiha Kibar Sosyal Yaşam Merkezi Ayyıldız Sosyal Tesislerinde kahvaltı programına katıldı. Deriteks Sendikası tarafından düzenlenen programa Sendika Başkanı Musa Servi, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak ve çok sayıda vatandaş da katıldı.
Programda konuşan Binali Yıldırım, "Tuzla, benim de evim ben de Aydınlı da oturuyorum. Beraber aynı mekânı paylaşıyoruz. Dolayısıyla aynı ilçede, aynı mahallede oturduğum siz değerli kardeşlerimle bugün bir arada olmaktan büyük bahtiyarlık duydum. Tuzla, deri sanayii, altyapısı, arıtma tesisi, cami, çarşı gibi sosyal imkanlarıyla organize sanayi merkezidir. Yüzlerce işyerinde binlerce kardeşimiz buradan ekmek yiyor. Dericilik deyince Kazlıçeşme, Zeytinburnu akla gelirdi. Oradaki imalatların ne kadar ilkel ve sağlıksız bir şekilde hepimiz biliyoruz. Hatta o dönemde dericilerin Tuzla'ya taşınmasına da büyük dirençler olmuştu, istememişlerdi. Ama uzak görüşlü sanayicilerimiz Türkiye'nin geleceğini görerek daha modern şartlarda üretim yapan deri sanayi bölgesini kurdular" dedi.

"İşçi demek, değer üreten insan demektir"
"Ülkemizin refahı barışı kardeşliği için taş üstüne taş koyan herkesi yürekten seviyorum" diyen Yıldırım, "İşçi demek değer üreten insan demektir, işçi demek alın terini akıl terine katarak bu ülkenin kalkınmasına katkı yapan insan demektir. Sizler ortaya bir eser çıkarıyorsunuz. Deriyi işleyip ekonomik bir değere dönüştürüyorsunuz. Deri ürünlerine dayalı sektörün lokomotifi sizlersiniz. Burada siz hapşırsanız onlar orada grip olur. Sizlerin hem çalışma şartlarını ve imkanlarınız bakımından memnuniyetiniz çok önemli" diye konuştu.
Dericilerin iş kolu yetkisi üzerine de konuşan Yıldırım, "Ben bu yetki meselesini biliyorum. Daha önce de gündeme gelmişti. Bunu da ben yaptırmıştım. 2016'da yapmıştık. Normalde yüzde bir barajı var ancak üçte bire gelmişiz 6 bin eksiğiniz var, tekrar uzatma istiyorsunuz, öyle mi? Siz uzatma istiyorsunuz biz de yaparız. Gerçi ben 18'inde bırakıyorum. Artık gece gündüz İstanbul'dayız İstanbul için daha fazla ter dökeceğiz. Daha fazla İstanbullularla biralara geleceğiz. Önümüzdeki hafta bu meseleyle ilgili bu girişimde bulunacağım. Bunun size sözünü veriyorum. Bir daha uzatma diye gelmeyin eksiğinizi tamamlayın" dedi.

Yıldırım, "Bildiğiniz gibi bugünlerde şahsım önemli bir sorumluk üstlenmiş bulunuyor. İstanbul gibi bir şehri eminliğine, belediye başkanlığına aday oldum. Allah bu kararımızı İstanbul için hakkımız için hayırlı uğurlu etsin" diyerek, "Belediyecilik demek çevre demek, insana hizmet demek, gönüllere girmek demek insan sevgisi bir kişide yoksa o bu işlere girmesin. Bu noktada dönüp baktığımızda arkamızda büyük bir geçmiş var. Benim belediyeciliğim 1994 yılına gider. Bizim referansımız geçmişte yaptıklarımız, gelecekte yapacaklarımızın teminatıdır. Konuşan değil icraat yapan bir anlayışla geliyoruz" ifadelerini kullandı.

"En önemli hedefim millete hizmettir"
"Yolları böldük hayatları birleştirdik. Yolları böldük milleti birleştirdik. Yolları böleriz, Türkiye'yi böldürtmeyiz. Ülkemizi parçalamak isteyenler nefes aldırmadık, aldırmayacağız" ifadelerini kullanan Yıldırım, "Bir olacağız, beraber olacağız, kardeş olacağız. Birlikte Türkiye olacağız. Önümüzde 60 günlük bir süremiz var. Bu süre içerisinde biz Tuzla'da bugün burada olduğu gibi birçok yerde hemşehrilerimizle bir araya geleceğiz. Az konuşup çok dinleyeceğiz ve bu kampanyayı güzel bir şekilde tamamlayacağız. Benim amacım bellidir, bugüne kadar en önemlisi hedefim millete hizmet olmuştur. Bundan sonra da Türkiye'de yaptıklarımın daha fazlasını İstanbul için yapacağım. İstanbul'un çözülemeyecek bir sorunu yok. Yeter ki dertleneceksin, dert edineceksin. İstanbul'u Türkiye'nin yüzüncü yılına hazırlamak bizlere nasip olacak, sizlerin yardımıyla bunu başaracağız" şeklinde konuştu.

Benim İstanbul'a Minnet Borcum Var"

 

TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, 2002'de milletvekili olduğunu belirterek, "O gün bugün memleketin her köşesinde hizmet ediyoruz.

TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, 2002'de milletvekili olduğunu belirterek, "O gün bugün memleketin her köşesinde hizmet ediyoruz. Benim İstanbul'a minnet borcum var. Bundan sonraki yaşamımda da, beni ben yapan bu şehre daha fazla hizmet etmek istiyorum." dedi.

Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında Tepeören Sosyal Kültürel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Marmara Bölgesi Manav Türkleri Dernekleri Federasyonu üyeleriyle bir araya geldi.

Sorunların çözümü için vatandaşları dinlemek istediğini ifade eden Yıldırım, önemli olanın "az konuşup çok iş yapmak" olduğunu belirtti.

Yıldırım, "Memleketin her köşesinde, gelecek kuşaklara da gidecek eserleri gerçekleştirdik. Cumhurbaşkanımızın başkanlığında 16 yılda ülkemizi dünya devletleri arasında önemli bir konuma getirdik. Türkiye'yi 3 kat büyüttük. 22 bin kilometre bölünmüş yollar, ülkenin her köşesini nakış nakış ördü. İnternetle, akıl yollarıyla doğuyu, batıyı, kuzeyi, güneyi birleştirdik." diye konuştu.

Tepeören'in, Tuzla'nın önemli bir mahallesi olduğuna değinen Yıldırım, şunları söyledi:

"Birtakım sıkıntılarınız olduğunu biliyorum. Sıkıntıların olmadığı bir an geldiğinde, artık ömür de bitmiş olur. Derler ki, derdi sıkıntısı olmayan, ölülerle delilerdir ama bence onların da sıkıntıları var. Biz onların dünyasına gidemiyoruz. Sıkıntı olacak, sıkıntıyı çözecek irade de olacak, bu iş için çalışan insanlar da olacak. Bu dernekçilik, siyaset fedakarlık isteyen iştir, gönül işidir. Daha sakin bir hayatı tercih edebiliriz ama bunu yeterli göremeyiz. Memlekette insanımıza hizmet eden, onların hayatını kolaylaştıran işlerin yapılmasına da ihtiyaç var. Tuzla'dan sizlerin destekleriyle ben 2002'de milletvekili oldum, o gün bugün memleketin her köşesinde hizmet ediyoruz. Benim İstanbul'a minnet borcum var. Bundan sonraki yaşamımda da, beni ben yapan bu şehre daha fazla hizmet etmek istiyorum."

"Sizin gören gözünüz, işiten kulağınız, konuşan ağzınız olmaya devam edeceğim"

Binali Yıldırım, ülkenin bekası için yola çıktıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Bizi bütün dünyaya karşı güçlü yapan, dertlerimiz, sıkıntılarımız karşısında tek yürek ve tek yumruk olmamızdır. İçeride bizi 5 parmak olarak görseler de, dışarıda bu 5 parmak bir yumruğa, bir yüreğe dönüşür. Bize yakışan da budur. Bizim insanımız vefalıdır, feraset sahibidir. 16 yıl boyunca Türkiye'nin her köşesine bölünmüş yollar yaptık. 22 bin kilometre yol yaptık. Yolları böldük, gönülleri birleştirdik. Yolları böldük, hayatları birleştirdik. Yolları böldük, Türkiye'yi birleştirdik. Ama bir şeyi yapmadık, yolları böleriz ancak Türkiye'yi böldürtmeyiz. Bunu herkesin kafasına koyması lazım. Hangi makam ve sıfat olursa olsun bizi Türkiye'nin birliğinden mahrum edecek yanlışlara geçit vereceğimizi asla düşünmeyin. Ülkenin bekası, ortak kaderi için yola çıktık. Belediye başkanı olursam bu bölgede her zaman sizin gören gözünüz, işiten kulağınız, konuşan ağzınız olmaya devam edeceğim."

Programa, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tepeören Sosyal Kültürel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Rıdvan Nal ve dernek üyeleri de katıldı.

Binali Yıldırım Aydınlı Mahallesi’ndeki Manav Türkleri Dernekleri Federasyonunu ziyaret etti.

TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Manav Türkleri Dernekleri Federasyonunu ziyaret etti.

BinaliYıldırım, burada yaptığı konuşmada, “Mesele memleket olunca, mesele bayrak olunca gerisi teferruattır. Bir yola çıktık. 31 Mart günü yapılacak seçimlerde sizlerin desteğiyle inşallah bu şehri gelecek 5 sene yönetmeye talip olduk. Allah mahcup etmesin. Allah yar ve yardımcımız olsun. Allah kimseyi vatansız, yersiz, yurtsuz etmesin. Mesele memleket olunca, mesele bayrak olunca gerisi teferruattır. Yolları böldük hayatları birleştirdik, yolları böldük milleti birleştirdik. Yolları böleriz ama Türkiye'yi böldürtmeyiz. Bunu herkes böyle bilsin. Bu ülke hepimize yeter. Kardeşçe yaşayacağız, bir olacağız, beraber olacağız, kardeş olacağız, ay-yıldızlı bayrağın altında Türkiye olacağız” dedi.

Binali Yıldırım, kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlarla sohbet etti. Sohbetin ardından vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektiren Yıldırım, çevredeki bir pastaneye girerek buradaki vatandaşlarla sohbet etti. 

Binali Yıldırım'dan Rumeliler Derneği'ne Ziyaret

TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Tuzla'da Rumeliler Derneği'ni ziyaret etti.

TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Tuzla'da Rumeliler Derneği'ni ziyaret etti.

Tuzla Rumeliler Derneği'nin organize ettiği, "Mübadelenin 96. Yılı Anma Günü" ne katılan Binali Yıldırım, öğle saatlerinde Postane Mahallesi'ndeki dernek binasına geldi. Yıldırım'a, Eski Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da eşlik etti. Ziyaret öncesi dernek yönetimi, çevrede bulunanlara mübadelenin yıl dönümü anısına etli pilav, zerde tatlısı ve irmik helvası ikram etti. Binali Yıldırım Tuzla Rumeliler Derneği ziyaretinin ardından esnafla sohbet etti.

Dernek üyeleriyle sohbet eden Yıldırım, vatandaşlarla fotoğraf çekildi.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki