Şelale Eğitim Parkı’nda düzenlenen Bahar Festivali, sadece Tuzla’dan değil çevre ilçelerden de vatandaşları ağırladı. Eğlenceli oyunlar, yarışmalar, palyoça ve illüzyon gösterileri, şişme oyun parkurları gibi etkinlikler ile çocuklar eğlenirken aileler de baharın gelişini açık havada kutlama imkânı buldu. Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Sinem Gülenç’in katılım sağladığı festivalde, öğretmenler, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş yer aldı.

AÇEM’de eğitim gören minikler, festivalin birinci gününde bayrak gösterisi yaptı. Annelerin çocuklarıyla ‘Biliyorum sen bir meleksin’ şarkısında dans etmesiyle devam eden programda son olarak eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere mezuniyet sertifikası verildi. Festivalin 2’nci gününde ise Tuzla Belediyesi Bilgi Evi öğrencilerinin gösterileri vatandaşlarla buluşturuldu.

“Minik Yavrularımıza ve Annelerine Çok Teşekkür Ediyorum”

Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Sinem Gülenç, festivaldeki etkinliklere katılarak, çocuklarla vakit geçirdi. Gülenç, “Öncelikle emeği geçen öğretmenlerimize daha sonra bu güzel gösterileri bize sunan minik yavrularımıza ve annelerine çok teşekkür ediyorum. Birbirinden güzel gösteriler izledik, hepinizin emeklerine sağlık. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında da pazar günü Yayla Migros önünde saat 20.00’de fener alayı olacak. Yürüyüşün ardından Semicenk konserimiz olacak. Sizleri orada görürsek çok mutlu olacağız” şeklinde konuştu.

“Çok Güzel Bir Festival Yapılıyor, Çocuklarımız da Aşırı Mutlu”

Şelale Eğitim Parkı’nda ailesiyle piknik yapan ve bir yandan da festivalde eğlenen Damla Kumsal Büyük, “Çocuklar eğlensin diye Şelale Park’a geldik. Çok güzel bir festival yapılıyor, çocuklarımız da aşırı mutlu. Havanın güzel olması da harika, çocuklarımız enerjilerini atıyor” dedi.  

İşten çıktıktan sonra hemen festivale geldiğini belirten Eyüp Ağdaş ise “Eşim ve çocuklarım buradaydı. Onlarla beraber güzel bir vakit geçirmek için buraya geldim. Çocuklar için, herkes için çok güzel bir etkinlik olmuş” diye konuştu.