Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, bugün başlayan 11 ayın sultanı Ramazan ayı dolayısıyla tüm Müslüman aleminin mübarek ayını kutlayan bir mesaj yayımladı. Başkan Yazıcı mesajında, Ramazan ayında Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremlerden etkilenen Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde yaraları sarmaya Ramazan ayında da devam edeceklerini belirtti.

“Biz Her İnsanın Derdini Kendine Dert Bilenlerin Çocuklarıyız”

Herkesin Ramazan ayınızı tebrik eden Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, mesajında şunları ifade etti. “Biliyorsunuz, bizi biz yapan zamanlar var. Ramazan; bedenimizle, ruhumuzla, malımızla bizliğimizin sınandığı bir zaman. Biz, medeniyetiz. Biz, merhamet pınarlarıyız. Biz, ahilerin, dervişlerin, her insanın derdini kendine dert bilenlerin çocuklarıyız. İkramla, dayanışmayla, sadaka, infak ve zekatla, hayata nakış atanlarız. Hamlıktan tamlığa varmaya çalışan yolcularız” dedi.

“Mali İbadetlerimizi Yaralarımızı Sarmak İçin Seferber Edeceğiz”

Ramazan ayının bir taraftan da sabır ve dayanışma ayı olduğunu belirten Başkan Yazıcı, “Bizim ellerde Ramazan, sabır ve dayanışmanın adıdır. İçinde bin aydan daha hayırlı bildiğimiz Kadir Gecesi’ni saklayan bu kutsal ayı, bu yıl buruk karşılıyoruz. Milletçe, Kahramanmaraş ve Hatay depremleriyle sarsıldık. Kardeşlerimiz için tek yürek olduğumuz, canımızla, malımızla, kanımızla kardeşimizin imdadına koştuğumuz günler yaşıyoruz. Ramazan’da gökyüzüne açılan ellerimizle sabır, metanet, iyileşme niyaz edeceğiz. Mali ibadetlerimizi yaralarımızı sarmak için seferber edeceğiz.” dedi.

“Bu Yıl Tuzla Kadar Kırıkhan’ın, İstanbul Kadar Hatay’ın Belediyesiyiz”

Başkan Yazıcı, “Bu yıl Tuzla kadar Kırıkhan’ın, İstanbul kadar Hatay’ın belediyesiyiz. Hem Tuzla’da iftar çadırı kuracak, Hem de Kırıkhan’daki aşevimizde iftar ve sahur ikram edeceğiz. Çadırlarda, konteyner kentlerde, misafirhanelerde olan depremzedelerle iftarı, teravihi, sahuru birlikte yaşayacağız. Kültür etkinliklerimizle başta çocuklarımız, depremzede kardeşlerimizin yanında olacağız. Onları hiç yalnız bırakmadık, İnşallah yalnız bırakmayacağız. Biz olmayı daha derinden yaşayacak İnşallah bayrama varacağız. Ramazan, kendisinden beklediklerimizle hayırla, bereketle, dayanışmayla gelsin, Acılarımızı teskin eden bir merhem olsun. Hayırlı Ramazanlar” dedi.