Tuzla Belediyesi, Yayla Mahallesi Cengiz Topel Caddesi’nde 3 bin kişinin katılımıyla sokak iftarı düzenledi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, sokak iftarında yaptığı konuşmada “Ramazan ayının rahmetinden, fecrinden, bereketinden faydalanmak için iftar sofralarını paylaşıyoruz” dedi.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Yayla Mahallesi sakinleriyle Cengiz Topel Caddesi’nde düzenlenen sokak iftarında bir araya geldi. İftar öncesi vatandaşları selamlayan Başkan Yazıcı, konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, iftar sofralarında birlik ve kardeşliğin vurgulandığı, paylaşmanın bereketinin yaşandığını söyledi. Başkan Yazıcı, “Ramazan ayının rahmetinden, fecrinden, bereketinden faydalanmak için iftar sofralarını paylaşıyoruz. Ramazan’ın özünde paylaşma vardır. Özellikle özünde paylaşma olan Ramazan-ı Şerif’te hem yapmış olduğumuz ibadetlerde hem de bu birlik ve bereketimizi ortaya koyan iftar sofralarımızla beraber süslenen bu güzel hareketleri ve bu güzel birliktelikleri ortaya koyan kardeşlerimizden Rabbim razı olsun. Rabbim’in bizlere vermiş olduğu bu güzel yemeklerden olmayanlara da Rabbim nasip eylesin. Rabbim, dünyanın bütün coğrafyalarında sıkıntı çeken ve derdi olan bütün kardeşlerimize Ramazan ayı yüzü suyu hürmetine kolaylık nasip eylesin. Rabbim, onların kurtuluşuna da Ramazan ayını vesile kılar inşallah. Ramazan ayında bu iftar sofralarını hazırlayan arkadaşlara teşekkür ettim ama asıl bu iftar sofralarını güzelleştiren ve bu iftar sofralarında birliğimize ve kardeşliğimize vurgu yapan sizlersiniz” şeklinde konuştu.

Daha Çok Hizmeti Hep Birlikte Almış Olacağız
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Yayla Mahallesi sakinlerinden AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’a destek istedi. Binali Yıldırım’ın Tuzla’da ikamet ettiğini, Tuzlalılar’ın içinden biri olduğunu belirten Başkan Yazıcı, “31 Mart yerel seçimlerinde göstermiş olduğunuz destek için yürekten teşekkür ediyorum. Sizlere layık olmaya çalışacağız. Tuzla halkının göstermiş olduğu teveccüh ile biz bir 5 yıl daha size hizmet etmenin onur ve gururunu yaşayacağız. Bize bu hizmet etme fırsatını veren Rabbim’e hamt ediyorum. 31 Mart’ta yarım kalan, 23 Haziran’da tekrarlanacak olan seçimlerin ilçemiz, ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını Rabbim’den niyaz ediyorum. İstanbul’un yüzde 1,5 nüfusuna sahibiz. Bazı ilçelerden çok büyük coğrafyamız var onlara göre nüfusumuz daha az. Tuzla Belediye Başkanı olarak bir ricada bulunacağım. Tuzlamız’ın daha çok hizmete ihtiyacı var. İBB sorumluluğundaki hizmetlerden daha çok yararlanmak, daha çok hizmet alabilmek istiyoruz. Tuzlamız’da oturan, Tuzlamız’daki hizmetlerimizde desteği olan, birlik ve beraberliğimizde bir ağabeyimiz olan Binali Bey’in İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olabilmesi için destek ve duanızı arzu ediyoruz, rica ediyoruz. Eğer Büyükşehir Belediye Başkanımızı Tuzla’dan çıkartırsak daha çok hizmeti hep birlikte almış olacağız. Sizi Allah’a emanet ediyoruz. Binali Bey’i de size emanet ediyor, hepinize hayırlı akşamlar diliyorum” ifadesini kullandı.