Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü, sokağa çıkarken maske takmanın yasal zorunluluğunu ve kurallara uymayan vatandaşlar hakkında yürürlükteki mevzuat çerçevesinde cezai soruşturma başlatılacağını hatırlatarak denetimlerine devam ediyor.

Tuzla Emniyet mensupları ve Tuzla Emniyet Müdürü Mehmet Yaşar Zehir son dönemde artan Koronavirüs vakaları sebebiyle vatandaşları uyardı ve kuralları yeniden hatırlattı. Tuzla Emniyeti tarafından yapılan açıklamada, “ Hepimizin sağlığı ve güvenliği için halkımızı rehavete kapılmamaya, sorumluluk bilinci ile hareket etmeye Koronavirüsün (COVİD-19) yayılmasını engellemek amacıyla bakanlar kurulu tarafından alınan tedbirlere harfiyen uymaya ve sosyal mesafeyi korumaya davet ederiz” ifadesinde bulundu.  
Tuzla Emniyet Müdürü Mehmet Yaşar Zehir; “ Son günlerde Koronavirüs (COVİD-19) salgınında vaka sayısının tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de artış göstermiş olması, sağlık konusundaki bireysel tedbirlerin tekrardan gözden geçirilmesi yeniden önem kazanmıştır. Hepimizin sağlığı ve güvenliği için halkımızı rehavete kapılmamaya, sorumluluk bilinci ile hareket etmeye Koronavirüsün (COVİD-19) yayılmasını engellemek amacıyla bakalar kurulu tarafından alınan tedbirlere harfiyen uymaya ve sosyal mesafeyi korumaya davet ederiz. Sokağa çıkarken maske takmanın yasal zorunluluk olduğunu, kurallara uymayanlar hakkında yürürlükteki mevzuat çerçevesinde cezai kovuşturma başlatılacağını bir kez daha hatırlatırız” dedi.