2023-2024 Eğitim Öğretim Yılının sonlarına yaklaştığımız bu günlerde Tuzla Halk Eğitimi Merkezi yılsonu sergisi her yıl olduğu gibi yine ilgi odağı olmayı başardı. Tuzlalıların yoğun ilgi gösterdiği sergi birbirinden renkli karelere ev sahibi oldu.

Tuzla Halk Eğitim Merkezi yılsonu sergisine Tuzla Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ve eşi, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Sinem Gülenç ,İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Çangır ve eşi, Devlet Hastanesi Başhekimi, Tuzla Kaymakamlığı Yazı işleri Müdürü, Nüfus İşleri Müdürü, Tuzla Müftüsü, Bostancı Halk Eğitim Müdürü, Gebze Halk Eğitim Müdürü, okul müdürleri ,müdür yardımcıları, öğretmenler, sivil toplum kuruşları temsilcileri ve vatandaşların yoğun katılımı ile serginin açılışı gerçekleşti.

Tuzla Halk Eğitim Merkezi yılsonu sergisinde cam ve gümüş atölyelerinin çalışmaları ziyaretçileri adeta büyülerken, el sanatları kurslarında itinayla hazırlanan, evlerimizi süsleyen çalışmalar el emeği ve göz nurunu kanıtlar nitelikteydi. Giyim kurslarında yapılanlar moda defilelerinde gördüklerimizi aratmıyordu. Geleneksel el sanatları arasında yer alan Hat ve Ebru çalışmaları görenleri hayrete düşürdü. Su kabağından yapılan gramafonlar, ışıl ışıl parıldayan lambalar, abajurlar müthişti. Şeker hamurundan üretilen pastalar, çiçekler farklı bir ambiyansa sahipti. Takı tasarım kurslarında yapılan kolyeler, bileklikler. küpeler, bronşlar özellikle kadınlar tarafından beğeni topladı. Seramik, makrome kurslarında yer alan çalışmalar diğerlerini aratmıyordu. İpek böceği kozalarından yapılan tablolar, takılar cidden nadiren görülen eserler arasındaydı. Filografi sanatının eşsiz zarafeti başköşeyi çoktan almıştı. Usta ressamların tablolarını aratmayan resimler tüm binanın duvarlarını hakkıyla süslemişti. Kısacası sanatla iç içe bir yolculuğa çıkmak istiyorsanız Tuzla Halk Eğitimi Merkezi yılsonu sergisini mutlaka ziyaret etmelisiniz.