Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatılan “Nerede Kalmıştık Projesi” ile eğitim-öğretim yaşantıları bir sebeple kesintiye uğramış olan kadın vatandaşlarımızın eğitim-öğretimlerine devam etmeleri sağlanmaya çalışılmaktadır.

Tuzla Halk Eğitimi Merkezi tarafından, yürütülen proje kapsamında Tuzla halkının her kesiminin proje hakkındaki farkındalıklarını artırmaya yönelik bilgilendirme toplantıları düzenleniyor. Proje kapsamında Tuzla İlçe Kaymakamı Ali Akça önderliğinde Halk Eğitim Merkezi Müdürü Metin Çangır’ın da katıldığı bilgilendirme toplantısında Tuzla’daki tüm mahallelerin muhtarlarına Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcıları Ferahil Akça ve Ersin Yağan tarafından bir sunum gerçekleştirildi.

Toplantıda Tuzla İlçe Kaymakamı Ali Akça, özellikle kadınlarımızın eğitiminin ülkemizin muasır medeniyetler seviyesini yakalamak ve aşmak hedefine yönelik temsil ettiği önemin farkında olunması gerektiğini ifade ederek, tüm muhtarlara mahallelerinde ulaşabilecekleri en fazla sayıda kişiye ulaşarak bu proje hakkında gerekli yönlendirmeleri yapmaları talimatını verdi. Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Metin Çangır da bu projenin en fazla sayıda vatandaşımıza ulaşabilmesi adına Halk Eğitimi Merkezinin tüm personel ve imkanları ile her türlü faaliyete hazır olduğunu belirtti.

Tuzla Kaymakamlığı binasında mahalle muhtarlarına yapılan bilgilendirme toplantısının ardından Tuzla Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı Volkan Edis de Ord. Prof. Dr. Cahit Arf İlkokulu konferans salonunda okul müdürlerine proje ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi ve okul müdürlerinden velilere ulaşarak projeden faydalanan vatandaş sayısını artırmaya yardımcı olmaları istedi.