Elazığ’da meydana gelen deprem felaketinin yaraları sarılmaya devam ediyor. Tuzla’da yardımseverlerden toplanan gıda, giyim, ısıtıcı ve çocuk bezinden oluşan yardımlar, Türk Kızılay Tuzla Şubesi ve Tuzla Belediyesi’nin ortaklaşa organize ettiği programla Tırlar deprem bölgesine doğru dualarla yola çıktı.

Elazığ’da yaşanan deprem felaketinin ardından tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemiz Tuzla’da da depremde zarar görenlerin yaralarını sarmak amacıyla Kızılay Tuzla Şubesi ve Tuzla Belediyesi işbirliğiyle Gıda, Giyim, Hijyen Malzemeleri, Çocuk Bezi ve Isıtıcıdan oluşan yardım tırları dualarla deprem bölgesine gönderildi.

Kızılay Tuzla Şube Başkanı Sebahattin Demirci, “ Elazığ ve Malatya Depreminde vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan Rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Türk Kızılay Tuzla Şubesi olarak deprem anından itibaren Tuzla Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı ile birlikte topladığımız yardımları bölgeye göndermek üzere hazırlıklarımızı yaptık. Bölge ile irtibatımızı hiç kesmedik, talep açılınca da bugün göndermek nasip oldu.  Katkı sunan hayırseverlerimize ve Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşımıza ve Tuzla Belediye Başkanımız Şadi Yazıcı’ya teşekkür ediyorum” dedi.