MHP Tuzla İlçe Başkanı Recep Karaot ve Yönetimi, Tuzla ve Pendik’te yayın yapan yerel basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu. Kongre sonrsı ilk kez yerel basın mensuplarıyla bir araya gelen MHP Tuzla İlçe Yönetimi, “ 31 Ocak’ta seçim startını vereceğiz” dediler.
Tuzla Beyzade Restaurant’taki kahvaltıda yerel basın mensuplarıyla bir araya gelen Tuzla MHP İlçe Başkanı Recep Karaot ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri basın mensuplarının sorularını da yanıtladılar.
Kahvaltı sonrası basın mensuplarına hitaben bir konuşma yapan MHP Tuzla İlçe Başkanı Recep Karaot, “ 1994 yılında Tuzla’ya yerleştim. 1997 yılından itibaren siyasetin içerisinde yer alıyorum. 2007 yılında Yönetim Kurulu’nda görev almıştım. O dönemde Tuzla’daoylarımızı Yüzde 17’ye çıkartmıştık ve büyük bir başarı yakalamıştık. Şimdi İlçe Başkanı olarak partime hizmet ediyorum. İlçe Yönetim Kurulu Üyelerimizle birlikte 2015 seçimlerine sıkı bir şekilde hazırlanıyoruz” dedi.
Haziran ayında yapılacak olan seçimlere hazırlandıklarını belirten MHP Tuzla İlçe Başkanı Recep Karaot, “ 1969 yılından beri oy kullanan % 68’lik kesim bir kereye mahsus olsada MHP’ye oy vermiştir. Biz bu % 68’lik kısmın yarısının oyunu almak için çalışacağız. Bu % 34’lük kısmın oyunu aldığımız takdirde MHP iktidar olacaktır. Biz bu seçimlerde çok çalışarak oyumuzu artıracağız. Tuzla’da görülmemiş bir seçim kampanyası ile oyumuzu artıracağız ve başarıyı yakalayacağız” dedi.
İlçe Başkanı Recep Karaot’un ardından bir konuşma yapan MHP Tuzla İlçe Teşkilatlanma Başkanı Volkan Beşiroğlu, “ Türkiye’nin MHP’ye ihtiyacı vardır. Türkiye’nin Milli iradeye ihtiyacı vardır. MHP Tuzla İlçe Teşkilatı olarak 31 Ocak 2015’te seçim startımızı vereceğiz. 208 bin nüfuslu Tuzla’da elini sıkmadığımız, göz göze gelmediğimiz vatandaş kalmayacak. Derdimizi projelerimizi onlara anlatacağız” dedi.
Kahvaltı programının sonunda MHP Tuzla İlçe Başkanı Recep Karaot basın mensuplarının kendisine sorduğu soruları da yanıtladı.