Tuzla Ülkü Ocakları, yoğun katılımla vefatının 24. Yıldönümünde adını ölümsüzleştirmek adına “Alparslan Türkeş Hatıra Ormanı” fidan dikim etkinliği gerçekleştirdi.

Tuzla Ülkü Ocakları “Alparslan Türkeş Hatıra Ormanı” programına Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Emniyet Müdürü Mehmet Yaşar Zehir, Tuzla İlçe Müftüsü Mustafa Aydın, İstanbul Ülkü Ocakları 1. Bölge Başkanı Davut Kerim Cebeci ve Milliyetçi Hareket Partisi Tuzla İlçe Başkanı Erdem Doğruer, MHP Tuzla Belediye Meclis Üyesi Volkan Beşiroğlu ve çok sayıda MHP’li katıldı.

“Alparslan Türkeş Hatıra Ormanı” fidan dikim programında konuşan Tuzla Ülkü Ocakları Başkanı Burhan Bektaş, “ Kıymetli çocuklar, doğamız da sizler gibi milli servetimizdir. Milli güvenlik bağlamında kuraklıkla mücadele ve insanlık için hayati öneme sahip olan ağaçları her zaman korumalı, doğal gıdalar ile beslenmeli ve çevremizi mümkün olduğunca ağaçlandırmaya çalışmalıyız. Bizlere bu imkanları sağlayan doğa ve çevre bilincine sahip olan, Tuzlamıza bir çok yeşil alan kazandıran Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı’ya ve tüm Belediye personeline, hepsi birbirinden kıymetli ülküdaşlarıma geleceğimizin teminatları sevgili çocuklarımıza şahsım ve teşkilatım adına teşekkür ediyorum” dedi.

Tuzla Ülkü Ocakları “Alparslan Türkeş Hatıra Ormanı” fidan dikme etkinliğinde konuşan MHP Tuzla İlçe Başkanı Erdem Doğruer, “ Ülkemize en büyük fidanı Ülkü Ocaklarını kurmak suretiyle Başbuğumuz dikmiştir. Bizler de evlatları olarak ormanlarımızı yakanlara inat fidan dikme etkinliği gerçekleştiriyoruz. Katılım sağlayan herkese teşekkür ederiz'' dedi.

Maske, Mesafe ve Hijyen kurallarına dikkat edilerek gerçekleştirilen “ Alparslan Türkeş Hatıra Ormanı” fidan dikme etkinliğinde fidanları doğayla buluşturulmasının ardından katılımcılar hep birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.