Tuzla’da Spor Zamanı Bahar Sezonu Açılışında Renkli Görüntüler Yaşandı

Bu haber 6845 kere okunmuş.14 Şubat 2019, Perşembe - 16:18

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın ‘Eğitim Kenti Tuzla’ vizyonuyla her yaştan Tuzlalı’ya spor yapma imkanı sağladığı ve 37 branşta 2.500 kursiyerin ücretsiz yararlandığı ‘Tuzla’da Spor Zamanı’ kursları bahar sezonu açılışında renkli görüntüler yaşandı. Kursiyerler yeteneklerini başarıyla sahneledi.

Tuzla Belediyesi’nin her mahallede profesyonel eğitmenler nezaretinde okulların spor salonları ve spor tesislerinde ücretsiz spor yapma fırsatı sunduğu ‘Tuzla’da Spor Zamanı’ kurslarında bahar dönemi renkli görüntülerle başladı. 2. eğitim yılı 4. dönem başında düzenlenen Tuzla’da Spor Zamanı Bahar Sezonu açılış programı, Kafkale Spor Kompleksi’nde gerçekleştirildi. Programda kurslara katılan sporcuların kortej yürüyüşü, jimnastik, taekwando, kick box, eskrim ve halk oyunları ekiplerinin folklor gösterileri yer aldı. Harlem Karizma gösteri grubu, basketbol şovu ile programa renk kattı.
Tuzla’da Spor Zamanı Bahar Sezonu açılış programına Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, sporcular ve aileleri katıldı.

Türkiye’de ve Dünyada Ses Getirecek Sporcular Yetiştirmek İstiyoruz
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, tüm sportif branşlarda faaliyetlerin olduğu bir Tuzla hayal ettiklerini söyledi. Başkan Yazıcı “Belediyemizin etkinliklerinin yeni bir dönemine daha başlıyoruz. Biz özellikle olimpik branşlar dahil olmak üzere bütün branşlarda her türlü çalışmanın ve spor faaliyetinin olduğu bir Tuzla hayal ettik. Sosyal ve kültürel belediyeciliği faaliyetlerimizle geliştirirken aynı zamanda gençlerimize spor yaptırmanın kötü alışkanlıklara karşı alınacak en önemli tedbirin gençlerimizi meşgul etmek olduğuna inanıyoruz Kendilerini ispat etme konusunda bu tür faaliyetlerle birlikte Türkiye’de ve dünyada ses getirecek sporcular yetiştirmek istiyoruz. Halkımızla birlikte bütün çocuklarımızın sportif faaliyetlere yönelmesi için elimizden geleni yapıyoruz” dedi

Tuzla’da Spor Zamanı
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın ‘Eğitim Kenti Tuzla’ vizyonuyla düzenlenen Tuzla’da Spor Zamanı kursları Eylül 2017’de başladı. Tuzla Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tuzla İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle sürdürülen Tuzla’da Spor Zamanı, 4 yaşından itibaren herkesi kapsayan bir spor seferberliğine dönüştü. Yüzmeden tenise, basketboldan eskrime, voleyboldan okçuluğa 37 farklı branşın yer aldığı kurslar, 7 farklı bölgede okulların kapalı spor salonları ve Tuzla Belediyesi’nin spor tesislerinde düzenleniyor. Kurs öğretmen ve eğitmen ücretleri ile malzeme desteği Tuzla Belediyesi tarafından sağlanan kurslardan sporseverler ücretsiz yararlanıyor.
Tuzlalı’yı sporla buluşturan Tuzla’da Spor Zamanı, her yaştan vatandaşa spor yapma alışkanlığını kendi mahallesinde kazandırıyor. Tuzla’da Spor Zamanı kapsamında futsal, voleybol, masa tenisi turnuvaları da düzenlenerek ilçede sporun her dalı yaygınlaştırılıyor. Tuzla’da Spor Zamanı’nda keşfedilen çocuk ve genç yetenekler Türk sporuna kazandırılıyor.

Tuzla’da Spor Zamanı Kurs Merkezleri

İbni Sina Ortaokulu
Tuzla Cezeri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Evliya Çelebi Ortaokulu
Ulubatlı Hasan Ortaokulu
TOKİ Yahya Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Tapduk Emre İlkokulu
Barış Manço İlkokulu
Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı
Tuzla Belediye Stadı Spor Salonu

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki