Türk müziğinin gelecek nesillere aktarılması, Türkiye’nin her yerinde yaşatılması ve sevdirilmesi amacıyla hayata geçirilen “Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz” projesi kapsamında, 81 ildeki Halk Eğitimi Merkezlerinde Türk Sanat Müziği koroları kuruldu. Bu kapsamda Tuzla’da da “Şarkılar Bizi Söyler, Biz de Şarkı Söyleriz” projesi kapsamında oluşturulan koro Türk Sanat Müziği konseri verdi. İBB İdris Güllüce Salonunda düzenlenen konserde, koro şefi Gökhan Akkanatlı ve 34 kişiden oluşan koro, farklı makamlarda Türk sanat müziğinden seçme eserleri seslendirdi.

Proje kapsamında Tuzla Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde oluşturulan koro ilk konserine Tuzla Kaymakamı Ali Akça ve eşi Ferahil Akça, İSTANBUL İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı’yı temsilen İstanbul HBÖ Şube Müdürü Mustafa Öztürk, Kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Programa katılan Tuzla Kaymakamı Ali Akça; enfes bir program olduğunu belirterek özellikle programın ismini çok beğendiğini söyledi. Konserin final sahnesinin uzun süre unutulmayacağını düşündüğünü ifade eden Ali Akça, Millî Eğitim Bakanlığı hamiliğinde kültürümüzün zenginliklerinin ortaya çıkartılması ve yaşatılmasındaki kararlılıklarından dolayı proje ekibini tebrik ettiğini söyledi. Sözlerine konserde emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkürlerini ileterek devam eden Ali Akça “İyi ki geldiniz, iyi ki bu programı yaptınız. Bu işin aşaması kademe kademe Ankara’ya kadar varan bir süreci var. İyi ki varsınız.” sözleriyle programdan duyduğu memnuniyeti bir kez daha dile getirdi.

Konser programının organizasyonunu gerçekleştiren Tuzla Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Metin Çangır ise Türk müziğinin gelecek nesillere aktartılması ve Türkiye'nin her yerinde yaşatılması amaçlanan "Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz" projesini hayata geçirmekten büyük onur duyduklarını ifade ederek, desteklerinden dolayı öncelikle ilçe kaymakamı Ali Akça’ya, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu’na, koronun değerli şefi Gökhan Akkanatlı’ ya, Rumeliler Derneği yetkililerine, TSM koro üyelerine ve programa katılarak yalnız bırakmayıp desteklerini esirgemeyen tüm konuklara teşekkür etti.