Tuzla Su Ürünleri Kooperatifi, 1 Eylül itibariyle sona eren balık av yasağını kooperatif merkezinde düzenlenen “Balık Ekmek Festivali” ile kutladılar. 

S.S Tuzla Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Tamer Çakıroğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen Balık Ekmek Festivali’ne MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Hakan Çeçen, 26’ıncı  dönem Kastamonu Milletvekili Murat Demir, Tuzla Milli Eğitim Müdürü Metin Çangır, Tuzla İlçe Tarım Müdürü Şahin Çat, Tuzla Tapu Müdürü Hakan Dinçer, CHP Tuzla İlçe Başkanı Eren Ali Bingöl, MHP Tuzla İlçe Başkanı Aslan Ali Baş, BBP Tuzla İlçe Başkanı Cüneyt Şahin, DP Tuzla İlçe Başkanı Yaşar Taşkıran, DEVA Partisi Tuzla İlçe Başkanı Ceylan Yalçın, Tuzlalı siyasetçi Cemil Ekşi, ADD Tuzla Şube Başkanı Şengül Özpagada, Kocaeli Giresun Dernekler Federasyonu Başkanı Mehmet Elmas, İBB Mahalli İdareler eski Başkanı Bülent Akköse, Mahalle muhtarları, ve çok sayıda balıkçı ve Tuzlalı katıldı. 

Karadenizli Türkücü Recebim’in birbirinden güzel türkülerini seslendirdiği “Balık Ekmek Festivali”nde bir konuşma yapan Tuzla Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Tamer Çakıroğlu, “Tuzlamızın saygıdeğer güzel insanları değerli balıkçılarımız, değerli misafirlerimiz. En kalbi duygularımızla saygıyla sevgiyle hürmetle selamlıyorum. Sefalar getirdiniz. 2023 – 2024 Balıkçılık Av Sezonu açılışı vesilesiyle Tuzla’da Balıkçı Barınağımızda her yıl olduğu gibi bu günde toplanmış bulunuyoruz. Yeni balıkçılık sezonunun bereketli geçmesi için, geleneksel hale getirmiş olduğumuz “Balık Ekmek Festivali”mize tekrardan hoş geldiniz şeref verdiniz. 15 Nisan ile 1 Eylül arasındaki yasak döneminde tam 4 buçuk ay içerisinde ağlarımızın onarımı teknelerimizin tamir bakım onarımlarıyla uğraştık ve tüm hazırlıklarımızı tamamlayarak balık sezonumuzun açılışını sabırsızlıkla bekledik. İnşallah bu geceden itibaren balıkçılarımız “Vira Bismillah” diyerek denizlere açılacak ve rızıklarını bu denizlerden arayacaklar. Denizlerimizin daha bereketli olması daha bol balık olması için lütfen av yasaklarına ve kurallarına dikkat edelim. Kaçak ve bilinçsiz avcılık gelecek nesilleri ve denizi yok etmektir. Denizlerimizi korumak muhafaza edip temiz tutmak hepimizin asli görevidir. Deniz gelecektir, deniz berekettir. Deniz özgürlüğün ve sonsuzluğun bir simgesidir. Yeni nesillere temiz ve bereketli bir deniz bırakabilmek için üzerimize düşen görevi yapmalıyız ve yerine getirmeliyiz. Bu sezon inşallah denizden ağlarımız ve kasalarımız dolu döneceğiz ve bereketi hep beraber yaşayacağız. Hem balıkçımız kazanacak hem de halkımız daha uygun fiyatlarla bol balık tüketecektir. Tuzla Su Ürünleri Kooperatifi Yönetimi olarak balıkçımızın her daim yanındayız her zaman balıkçımızla beraber olacağız. Balıkçı Kardeşlerimize Yüce Allah’tan, kazasız, sıkıntısız bereketli ve başarılı bir sezon diliyorum” dedi. 

Tuzla Su Ürünleri Kooperatifi Balıkçı Barınağı yerleşkesinde düzenlenen festivalde Karadeniz Müziğinin efsane ismi Recebim sahne alarak, muhteşem performansıyla Tuzlalılara unutulmaz bir gece yaşattı.