İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde yürütülen “Geleceğin Yazarları İmza Etkinliği” 15-16 Mayıs tarihlerinde Tuzla Sahil alanında Tuzlalıların yoğun katılımı ile gerçekleştirildi. Programın ilk gününde Tuzla Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, ikinci gününde ise İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür katıldılar.

Etkinlik hakkında bilgi veren Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Çangır, Tuzla’da ilkokul ve ortaokul kademesinde eğitim hizmeti veren 42 okulda bu projenin yürütüldüğünü belirtirken bu okullardan 22’sinin kitaplarını basılı olarak sergilediklerini, diğer 20 okulun ise dijital ortamda kitaplarını yayınladıklarını belirtti. Bu etkinlik kapsamında toplam 1.028 öğrencinin kaleme aldığı yazı ve şiirlerin kitaplaştırıldığını belirten Çangır, öğrencilerin bu kadar yüksek oranda katılım göstermesinin kendilerini de ziyadesiyle memnun ettiğini belirterek bu etkinliğin geleneksel hale getirilerek her sene düzenlenmesini temenni ettiğini söyledi.

Öğrencilerin birbirinden farklı türlerde yazılan eserlerinin yer aldığı kitapların hazırlanmasında şüphesiz ki öğretmenlerinin ve velilerinin emeklerinin de yadsınamaz olduğunu belirten Çangır, onlara da teşekkürlerini ileterek, iki günlük etkinlik süresince etkinlik alanına gelerek öğrencilerin bu heyecanına eşlik eden ve onların kitaplarını imzalı bir şekilde alan tüm Tuzlalılara da ayrıca minnettarlığını belirtti.