Tuzlaspor Radisson Blu Otel’de birlik, beraberlik ve dayanışma yemeği düzenledi. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı yemekte, katılan davetliler Tuzlaspor’a destek olmak noktasında birleştiler.
Radisson Blu Otel’deki birlik, beraberlik ve dayanışma yemeğine AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya, Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Üsküda Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, Tuzlaspor Futbol Takımı teknik heyeti ve futbolcuları, Tuzlaspor’da daha önce hocalık yapan Köksal Terzi ve İsmail Batur gibi isimlerin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.
Fenerbahçeli eski futbolcular Semih Yuvakuran ve Erdi’nin de renk kattığı gecede bir konuşma yapan Tuzlaspor Kulüp Başkanı Ahmet Çabuk, “ Birlik, beraberlik ve dayanışma yemeğimize hoş geldiniz. Bazı başarılar kolay elde edilmez. Bize bu süreç içerisinde destek veren sponsorlarımız oldu. Özellikle Ana Sponsorumuz olan İntercity firmamıza çok teşekkür ediyorum. Hiç kimse yokken onlar vardı. Yine Deri Organize Sanayi Başkanı Celal Kopuz Bey’e bizlere verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum. Tuzlaspor’un bu noktaya gelmesinde desteği olan tüm sponsorlarımıza teşekkür ediyorum. Her zaman bahsediyorum, yine bahsetmeye devam edeceğim. Nihayetinde yerel belediyeler bu işe destek olmasa, bu işler olmaz. Tuzla Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı bey, bu manada bizlere destek olmamış olsa, bizler belki bu seneyi atlatırız. Ama bir dahaki sezon aşşağılara doğru düşmeye başlarız. Belediye Başkanımıza Tuzlaspor’a verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum. Kendisi Kulübümüzün Onursal Başkanıdır” dedi.
Ahmet Çabuk konuşmasının sonunda, “ Sıkıntı çekmeden, güçlüklere göğüs germeden, yorulup emek vermeden başarı gelmez. Unutmayalım ki, Yüce Allah çalışanları sever, onlara rahmet eder. Bizlerde Tuzlaspor olarak çok çalışacağız. Başarılı olmak için elimizden gelenin fazlasını yapacağız” dedi.
Tuzlaspor birlik, beraberlik ve dayanışma yemeğinde bir konuşma yapan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “ Bu akşam sevgili dostum, arkadaşım Tuzlaspor Kulüp Başkanı Ahmet Çabuk’un daveti üzerine burada bulunmaktan dolayı mutlu oldum. Gerçekten çok iyi niyetli, samimi, sade kişiliği ile Tuzlaspor’umuzu ezber bozucu bir başarı ile yükseltmektedir. Sayın Başkanımızı tebrik ediyorum. Önemli olan takım oyununun hakkını verebilmektir. Tuzlaspor’umuzda bu oyunun hakkını veriyor. Yalnız bir endişem var; ben Trabzonsporluyum, Ziraat Türkiye Kupası’nda Tuzlaspor 1. olur, Trabzonspor’da 2.olup eşleşirsek ne olacak Trabzonspor’un hali diye kara kara düşünmüyor değilim” dedi.
Dayanışma Gecesi’nde bir konuşma yapan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “ Biz Tuzla Belediyesi olarak her zaman spor ve sporcunun yanında olacağımızı ifade etmiştik. Herşeyin bize emanet olduğu gibi, Tuzlaspor’unda bize emanet olduğu ve bu emaneti taşırken en yüksek noktaya getirmemiz gerektiğini düşündük. Tuzlaspor’un en iyi noktaya gelmesi konusunda arkadaşlarımızla beraberdik. Arkadaşlarımız Tuzlaspor’u üstlendiler ve başarı gelmeye başladı. Bugün Tuzlaspor’un bu başarıyı yakalaması noktasında ellerinden geleni yapan arkadaşlarımıza Tuzla Halkı adına Tuzla Belediye Başkanı olarak teşekkür ediyorum. Tabiki bu başarıyı elde ederken, maddi manevi desteklerimizi esirgemedik. Tuzlaspor’a maddi manevi destek veren kardeşlerimize de teşekkür ediyorum. Özellikle yönetici ve sporcu arkadaşlarımıza söylüyorum ki, başarılarınız devam ettiği sürece; hem Tuzla Halkı, hem de destekçilerimiz olacaktır. Yeter ki başarıdan başarıya koşun. Bütün sporcu ve yönetici kardeşlerime bir kez daha teşekkür ediyorum. Tuzla halkının ve Tuzla’daki sivil toplum kuruluşları ile nasıl Tuzlaspor’un maçlarında birlik beraberlik içerisinde olduğunu aynı hedefe kilitlenmenin güzel tablosunu yaşadık. Her zaman bu camianın yanında olacağız. Her zaman Tuzla’nın en ücra noktasına kadar hem futbol ile diğer branşlarda dahil, bütün gençlerimizi sporlar birleştirmeye çalışacağız. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutacağız” dedi.
Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır’da yaptığı konuşmada, “ Bu birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz sürece İnşallah Cenab-ı Allah, daha güzel günler ve başarılar nasip edecektir. Bu birlik beraberlik ruhu devam ettiği müddetçe, şampiyonluklar da gelecektir” dedi.
Tuzlaspor birlik, beraberlik ve dayanışma gecesinde konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya, “ Futbolla biraz ilgilendim. Bir dönem forvet olarak oynadım. Fenerbahçe’yi yenen Pendikspor’un başkanlığını yaptım. Ben Şadi Başkana bişeyler söylemek istiyorum. Şadi kardeşim, topla gelen topla gider derler. Siz 2. Lig’e çıkabilirsiniz. Trabzon’u da Liverpool’u da eleyebilirsiniz. Ama topla gelen topla gider. Dolayısıyla sizden istirhamımız odur ki, Tuzla’da sadece Tuzlaspor’umuzun değil, gençlerimizin de spor yapabilecekleri bir Tuzlaspor Kompleksi yapmandır. Evet şampiyon olabilirsiniz, her şeyi başarabilirsiniz ama böyle bir tesis Tuzla’ya yakışır” dedi.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’dan bu konuda söz alan Erol Kaya, “ 2018 yılına kadar Tuzla’da bir Spor Kompleksi yapılmasını bekliyoruz. Kalıcı tesisler yapmak önemlidir. İnşallah bu tesis Tuzla’ya, Şadi Yazıcı’ya yakışır diyorum. Gecenizi tebrik ediyorum. Başarınız daim olsun” dedi.
Tuzlaspor birlik, beraberlik ve dayanışma gecesi yemeği sonunda protokole futbolcuların imzaladığı çerçevelenmiş formalar hediye edildi.