İhtiyaç sahibi kadınların hünerli elleri ile hazırladığı marina temalı ürünler, aile ekonomilerine katkı sağlamak üzere satışa sunuldu.

Tuzla Kaymakamı Ali Akça, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Yönetim Kurulu üyeleri standı ziyaret ederek ürünleri yakından inceledi.
Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı standını ziyaret eden Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “4.sü düzenlenen Tuzla Yat Fuarı’ndayız. Bu fuarın vazgeçilmez katılımcılarından bir tanesi de 3.800 Kadın Kent Gönüllüsü ile Gönül Elleri Çarşı’mızdır. Mağdur ailelerin yapmış olduğu ürünlerin burada satışı sunulması ve gelir elde edilmesi önemli bir çalışmadır. Gönül Elleri’ndeki gönüllü kadınlarımıza, emekleri geçen kadınlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Araştırma Geliştirme ve El Sanatları Komisyonlarının Gönül Elleri Çarşısı El Sanatları Atölyesi’nde hazırladığı nakışlı nevresim takımları, yastık kılıfları, nakışlı polarlar, masa örtüleri, runner, kapı süsleri, el nakış havlular, ev dekorasyon ürünleri, geri dönüşüm malzemesinden yapılan ev aksesuarları, file ve bez çantalar, bambu sepetler, halı-kilim dokuma tezgahı stantta yerini aldı. 10 dakikada istenilen isimleri, renk ve desenleri işleyen nakış makinesi fuarda dikkat çekti.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı el emeği ürünlerin satışa sunulduğu stanttı ziyaret ederek, “Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı olarak Boat Show Tuzla Fuarı’nın 4.süne katılıyoruz. Buraya katılmaktan mutluyuz çünkü ürettiğimiz ürünleri pazarlama şansı buluyoruz. Kadınlarımıza yönelik pazar arayışımız her zaman sürüyor. Üreten kadını destelemek adına bu tür fuarlara, pazarlara sürekli katılıyoruz. Hedefe yönelik ürünler ürütmeye çalışıyoruz. Bu fuarda yat konseptine özel ürünler üretiyoruz. Fuarlar da konsepte göre çalışmalarımızı belirliyoruz. Amacımız, ihtiyaç sahibi kadınlarımızın bütçelerine katkıda bulunmak, onlara üretmenin keyfini yaşatmaktır. Çalışmalarımızda bizleri yalnız bırakmayan gönüllü arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Gönüllerimiz, ihtiyaç sahibi kadınlarımızı evlerinde ziyaret ederek çarşımıza gelmelerine vesile oluyorlar. Gönüllü hocalarımız ve Halk Eğitim Müdürlüğü’müzün katkıları ile verilen kurslarla, kadınlarımız üretime başlıyorlar. Gönül Elleri Çarşı’mız 10.yılını doldurdu.12 komisyonu ile birlikte büyümeye devam ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ”dedi.
Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nın standı, 13 Ekim 2019 Pazar akşamına kadar her gün 11.00-19.00 saatleri arasında Gisbir Boat Show Tuzla Fuarı’nda açık olacak.​