Vektörlerle Mücadele Kumpanyası Tuzla’da Sahnelendi

Bu haber 7139 kere okunmuş.13 Nisan 2018, Cuma - 10:09

İBB Sağlık Daire Başkanlığı Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü Vektörle Mücadele Birimi tarafından hazırlanan “Vektörlerle Mücadele Kumpanyası” Tuzla Belediyesi’nin işbirliğiyle Tuzlalılar ile buluştu.

Vektörlerle Mücadele Kumpanyası, İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde düzenlendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, çevre sağlığı konusunda toplumsal farkındalığı arttırmak ve bilinç oluşturmak amacıyla “Vektörlerle Mücadele Kumpanyası” adı altında iş aletleriyle özel bir konser verdi. İnsan ve çevre sağlığını tehdit eden, sivrisinek, kene, fare, karasinek gibi zararlıların ortak adı olan vektörler konusunda halkı bilinçlendirmek için sahnelenen, “Vektörle Mücadele Kumpanyası”nın organizasyonuna Tuzla Belediyesi de destek verdi. İBB Sağlık Daire Başkanlığı Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü Vektörle Mücadele Birimi çalışanı 23 kişilik ekip tarafından yazılan tiyatro oyunları ve uyarlanan Türk Sanat Musikisi eserleri ile sergilenen ritm gösterisi davetlilerden uzun süre alkış aldı.
Vektörle Mücadele Birimi’nin alana özel kullanmış olduğu ulv tankı, motorlu pülverizatör tankı, sırt pülverizatörü, dipper, fare istasyonu, ışık tuzağı ve motorlu pülverizatör gibi ekipmandan oluşturulan ritim grubu enstrümanları ise vermiş olduğu tınılar ve sergilediği canlı performans ile izleyicilere muhteşem bir konser yaşattı. 

İşini Yaparken Kullandığı Ekipmanla Sahneden Mesaj Verdiler
T
uzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, gösterinin Tuzla halkıyla buluşmasını sağlayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a teşekkür etti. İBB Sağlık Daire Başkanlığı Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü Vektörle Mücadele Birimi çalışanlarını tebrik eden Başkan Yazıcı, “Tüm kamu kurumları vatandaşlarımızı bilinçlendiren faaliyetlere önem veriyor. Kültür ve sanat faaliyetleri topluma verilecek mesajların iletilmesinde, bilinçli bir toplumun oluşmasında önemli bir araç oluyor. İşini yaparken kullandığı ekipman ile gösteri hazırlayan, topluma vereceği mesajı sahneye taşıyan İBB Sağlık Daire Başkanlığı Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü Vektörle Mücadele Birimi’ni tebrik ediyorum” dedi

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki