AK Parti Tuzla İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hakan Yıldızcı, 5 yıldır yürüttüğü görevini Yasin Kenesarı’ya devretti.

Görevi Yasin Kenesarı’ya devrettiğini kendisine ait sosyal medya hesabından paylaşan Hakan Yıldızcı, “AK Parti Tuzla İlçe Gençlik Kolları Başkanlığına kıymetli kardeşim, dava yoldaşım Yasin Kenesarı atanmıştır. İki dönem, büyük onurla, gururla yürüttüğüm bu görev artık değerli kardeşim ve yol arkadaşlarının omuzlarında. Rabbim yar ve yardımcısı olsun inşallah” sözleriyle duyurmuştu.

AK Parti Tuzla İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevine atanan Yasin Kenesarı, yönetimini oluşturmak için çalışmalarına başladı. İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı odasında yönetimini oluşturmak için görüşmeler yapan Yasin Kenesarı, “ En kısa zamanda yönetimimizi oluşturarak, çalışmalarımıza başlayacağız” dedi.

AK Parti Tuzla Gençlik Kolları Başkanı Yasin Kenesarı Kimdir?

1991 Çorum’un Sungurlu ilçesinde doğan Yasin Kenesarı İlkokulu Tezer Taşkıran İlköğretim Okulunda, Ortaokulu Zübeyde Hanım Ortaokulunda, Lise Eğitimini Şenesenevler Lisesi ve Tuğrulbey Lisesinde (2010) Lisans Eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamladı (2016)

Askerliğini 2017 yılında Amasya’da Kısa Dönem Olarak Yapan Yasin Kenesarı, iş hayatına 2010 yılında Aile şirketinde muhasebeci olarak başlamış mali müşavirlik hizmetleri vermektedir.

Siyasete 2012 yılında AK Parti Tuzla İlçe Gençlik Kollarında Başlayan Kenesarı, bu güne kadar Gençlik Kollarında bir çok görevde yer alarak başarılı çalışmalara imza atmıştır. Yasin Kenesarı evli ve bir kız çocuk babasıdır.