tuzlamanset @ gmail.com

7 Haziran’daki seçimlere artık kısa bir zaman kaldı. Seçim öncesi de parti liderlerinin bol keseden atmaları, her seçim öncesi rastladığımız olaylar. Son olarak ise parti liderleri, kendi oy oranlarını kendileri belirlediler.

Siyasi parti liderlerinin kendilerince alacakları oy oranlarına göre 2002 yılından itibaren ülkemizde tek başına iktidarda olan AK Parti, seçimde bırakın barajı geçmeyi, sanırım eksi ( - ) oy alacak.

İşte siyasi parti liderlerinin kendilerince oy oranları;

Haydar Baş; 'Oyumuz yüzde 11, çalışırsak yüzde 20'yi geçeriz' diyor. Çalışınca yüzde 20'yi geçtiklerine göre, çalışırlar artık!
HDP lideri Demirtaş ise yüzde 10 barajını rahat aşacaklarına inanıyor. HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ; “ Baraj sorunumuz yok, oyumuz yüzde 15' demişti zaten.

Öte taraftan Saadet-BBP ittifakı gerçekleşti sizlerinde bildiği gibi. Saadet Partisi Lideri Mustafa Kamalak; “ Bu ittifakla en az yüzde 15 oy toplarız” diyor.

MHP Lideri Devlet Bahçeli ise oy oranını açıklamıyor. Fakat yerine; MHP'li Yusuf Halaçoğlu oy oranını açıkladı, “ Yüzde 18” MHP oyu varmış. Yüzde 23’lük kesimde; “ MHP'ye oy verebilirim” diyormuş. Halaçoğlu; “ Yüzde 41'e çıkabilecek bir pozisyonumuz var” diyor.
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da oy oranlarını açıklayan liderlerden. CHP Lideri’ne göre CHP’nin oy oranı Yüzde 35.

Şimdi siyasi parti liderlerinin kendilerince belirledikleri oy oranlarına hep birlikte bakalım

Haydar Baş, yüzde 11. Çalışırlarsa yüzde 20’ye çıkıyor.
HDP yüzde 15.
Saadet-BBP ittifakı yüzde 15.
MHP yüzde 41.
CHP yüzde 35.
Etti mi size bu toplam yüzde 127.

Bu duruma bakıldığı zaman ülkemizde 2002 yılından beri tek başına iktidarda olan AK Parti, Meclis’e giremiyor. O zaman diğer siyasi parti liderlerinin bu kadar çıkışı neden diye merak etmiyor değilim.

Sonuçta seçimlere sayılı günler kala daha ne gibi bol keseden atmalar duyacağız, hep birlikte yaşayıp göreceğiz. Zaten Türk Halkı kime oy vereceğini çoktan kafasında şekillendirmiş durumda. Boş vaatlerle halkı kandırmaya çalışanlara, Türk Milleti gereken cevabı sandıkta verecektir.