tuzlamanset @ gmail.com

1954 yılında kurulduğu günden itibaren sürekli olarak Amatör Ligler’de oynamış olan Tuzlaspor, Ahmet Çabuk ve yönetiminin gelmesiyle birlikte şaha kalkarak 4 yılda elde ettiği 3 Şampiyonluk ile sırasıyla önce Bölgesel Amatör Lig’e, daha sonra tarihinde ilk kez 3. Lig’e yükselerek Profesyonel Liglere adım attı.

Geçtiğimiz sezon çok arzuladığı halde 2. Lig biletini Play Off’larda kaybeden Tuzlaspor, bu sezon işi daha sıkı tutarak 2. Lig’i ne kadar çok istediğini herkese gösterdi. Bu sezon 3. Lig 1. Grup’ta yer alan Tuzlaspor, oynadığı karşılaşmalarda sezonun bitimine 2 hafta kala Şampiyonluğunu ilan etme başarısını gösterdi.  

Ahmet Çabuk ve yönetiminin göreve gelmesiyle birlikte, adeta sihirli değnek değmiş gibi üst üste alınan zaferler, bir anda tüm Türkiye’nin dikkatini Tuzlaspor’a çevirdi.

Sezona mutlak Şampiyonluk parolasıyla başlayan takımımız Tuzlaspor, evinde oynadığı maçlarda tek mağlubiyetini bu hafta Tire’ye karşı alırken, deplasmanda ise Ankara Adliyespor’a karşı mağlibiyet aldı.

Hiç şüphesiz Tuzlaspor’un aldığı bu büyük başarıda en büyük etken Ahmet Çabuk ve yönetimindeydi. Sezon başında 2. Lig hedefi koyan yönetim bu noktada önce takımdaki futbolcularımızı elde tutarken, yaptığı nokta transferlerle de sezona oldukça iddialı girdi.

Sezona Zafer Yiğit hoca ile başlayan takımımız, bütün çatlak seslere rağmen Zafer Yiğit’e güvendi ve arkasında durdu. Başkan Ahmet Çabuk ve yönetiminin kendisine olan güvenlerini boşa çıkartmayan Zafer Yiğit takıma oynattığı futbolla büyük takdir topladı.

Takımımızda özellikle defans hattımızı oluşturan Kalecimiz Bekir Demircan; Onur Arıkan, Okan Duran, Yusuf Orhan ve Emre Kara takımımızın aldığı başarılı sonuçlarda oluşturdukları kademe anlayışı ile rakip takımların forvetlerinin korkulu rüyası oldular. Orta sahamızda görev yapan Kaptan Kemal Samet Özen, Mustafa Gürel, Okan Baydemir ve Sefa Durmuş hem ofansif hemde defansif anlamda oldukça üstün performans gösterdiler. Forvet hattımızda yer alan Golcümüz, Gol Kralımız Yakup Alkan ve Mehmet Alaattinoğlu rakip defansların korkulu rüyası oldular. Yine takımımızda sonradan oyuna giren oyuncularımız Ozan Papaker, Mehmet Atik, Aykut Topal, Şükrü Çiçek, Erdem Koçal ve ismini sayamadığımız bir çok oyuncumuz alınan bu şampiyonlukta pay sahibi oldular.

Taraftarlarımızı da unutmamak lazım tabi ki. Cefakar Tuzlalılar taraftar grubumuz hem içerdeki, hem de dışardaki maçlarda takımımızı yalnız bırakmadılar. Nafız Hacıalioğlu liderliğindeki Cefakar Tuzlalılar, her maçta takımımıza destek olarak kazanılan Şampiyonlukta büyük pay sahibi oldular.

Tuzlaspor’un aldığı bu büyük başarıda hiç şüphesiz en büyük paylardan bir tanesi her zaman Tuzlaspor’un yanında olduğunu ifade eden Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın. Başkan Yazıcı, her fırsatta spora ve sporcuya destek verirken, Tuzlaspor’a maddi ve manevi anlamda her zaman destek oldu.

Bu birliktelik ve dayanışma devam ettiği sürece daha büyük başarıların geleceğine inanıyoruz. Her zaman büyük hedefleri ortaya koyan Tuzlaspor, şimdiki hedefin PTT 1. Lig olarak belirledi.

Şimdiki hedefimiz; öncelikle 2. Lig’de kalıcı olmak olmalı diye düşünüyorum. Daha sonra belirlenen hedefler doğrultusunda çalışarak, arzulanan hedeflere ulaşılmalıdır.

Bir sezonun emeği bugün Şampiyonlukla taçlandı. Bu Şampiyonlukta emeği olan, Başta Tuzlaspor Kulübü Başkanı Ahmet Çabuk ve Yönetimi olmak üzere; teknik heyetimize, futbolcularımıza, taraftarlarımıza, takım antrenörlerimize, malzemecisinden top toplayıcısına kadar katkısı olan herkese bir kez daha teşekkür ediyoruz.