tuzlamanset @ gmail.com

7 Ağustos’ta gerçekleştirilen Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ni geride bıraktık. Gerek Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, gerek siyasi parti liderleri, gerekse Genelkurmay Başkanımız, hep birlikte tek ses oldular ve 5 Milyon kişinin katıldığı Demokrasi ve Şehitler Mitingi’nde “ Artık yeni Türkiye Var” dediler.

15 Temmuz 2016’daki FETÖ ( Fethullahçı Terör Örgütü) tarafından gerçekleştirilmek istenen Darbe Girişimi’nin ardından, ülkemiz genelinde Demokrasi Nöbetleri tutmaya başlamıştı. 3 haftalık demokrasi nöbetiyle olası darbe girişimine tüm ülke genelinde karşı koyduk. 7’den 70’e her yaştan insan ellerinde Türk Bayraklarıyla meydanları doldurdular. Sağcısı solcusu demeden hemen her kesimden insan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “ Söz Konusu Vatansa, Gerisi Teferruattır” sözünden esinlenerek vatanımıza sahip çıkmak adına sabahlara kadar meydanları boş bırakmadılar.

15 Temmuz 2016’daki FETÖ ( Fethullahçı Terör Örgütü) tarafından gerçekleştirilmek istenen Darbe Girişimi gecesi Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CNN Türk kanalından bunun bir kalkışma olduğunu ifade etmesi ve milletimizi meydanlara çağırmasıyla birlikte, meydanlara inen vatandaşlarımız, adeta şehadete yürüyerek, darbecilerin üzerine yağdılar.

15 Temmuz’daki o kara gecede tam 240 şehit verdik. 2200 civarı insanımız ise yaralandı.

 O kara gecenin hiç şüphesiz ki unutulmayacak kahramanları da vardı. Bunlardan bir tanesi Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı’dan aldığı “Ömer. 'Sana, vatanımız ve milletimiz adına tarihi bir görev veriyorum. Tuğgeneral Semih Terzi vatan hainidir, isyancıdır. Onu, karargâha girmeden öldür! Bunun sonunda şehadet var. Hakkını helal et.” emrini hiç tereddütsüz uygulayan darbeci komutan Tuğgeneral Semih Terzi’yi alnından vuran Ömer Halisdemir. Ömer Halisdemir sıktığı o kurşun ile belkide bir birliği, bir ülkeyi kurtardı ve sonunda Semih Terzi’nin yanındaki askerler tarafından vurularak şehadete yürüdü.

15 Temmuz gecesi daha bir çok ismini sayamayacağımız kahramanlarımız vardı. Tank süren vatandaşımız, tankın önüne yatan vatandaşımız, silahlara karşı göğsünü siper eden vatandaşlarımız, ellerine aldıkları bastonlarıyla darbeye karşı duran dedelerimiz ve ninelerimiz. Kısacası 7’den 70’e herkes adeta tek yürek olarak, ülkemiz üzerinde oynanmak istenen hain oyunu bozdular. Allah hepsinden bir kez daha razı olsun.

Bu vatan üzerinde planları olan hainlerin bir kez daha düşünmeleri gerekir. Lakin bu millet, kolay kazanmadığı bu vatan toprağını kolayca teslim etmez. Her bir karış toprağımız için ölürüz. Ülkemiz toprakları üzerinde planları olanlar, istedikleri kadar piyonlarıyla, soytarılarıyla gelsinler, Türk Milleti’ndeki bu birlik beraberlik olduğu sürece Atatürk’ün de dediği gibi, “ Geldikleri gibi Giderler.”

Bu vatan bizim. Bu vatan sahipsiz değildir. Bu millet vatanına göz diken düşmanın başını ezmesini de bilir.

Ne güzel demiş İstiklal Marşı’mızın Şairi Mehmet Akif Ersoy,

Arkadaş, Yurduma Alçakları Uğratma Sakın;

Siper Et Gövdeni,  Dursun Bu Hayasızca Akın;

Doğacaktır Sana Vadettiği Günler Hakk’ın

Kim Bilir, Belki Yarın, Belki Yarından da Yakın.

Mehmet Akif Ersoy’un da İstiklal Marşı’mızın bu kıtasında belirttiği gibi, ülkemiz genelinde vatandaşlarımız göğüslerini siper ederek, yurdumuza alçakları uğratmadılar ve hayasızca akınların önüne geçtiler.