Gönül Yorgunluğundan Yol Yorgunluğuna

Bu makale 2820 kere okunmuş.18 Ağustos 2017, Cuma - 01:01
ozlemtahtaci @ hotmail.com

Bir varmış,bir yokmuş.Ülkelerin en güzelinde biri gönül yorgunu, biri yol yorgunu olan iki lider yaşarmış.Beden yorgunluğu geçer geçmesine de,kalp yorgunluğu geçer mi?
Gönül yorgunu lider sıra beklemeden istediğiniz hastanede tedavi olma,işsizlik,engelli,torun,
hasta bakıcı maaşları,kuyruk beklemeden emekli maaşı,asker maaşı,F16 sı, savaş gemisi,insansız hava aracı, köprüsü, yolu,otobanı marmarayı,metrosu,makarnası,kömürü,erzak, öğrenci bursundan, kitabına (Eğitimde istenilen seviyeye bir türlü ulaşamasakta) varana kadar   sağlamaktan mı yorgun düştü dersiniz?
Çalışmaktan, proje üretmekten,milletinin yanında olmaktan milletine güvenmekten yorulmadı Erdoğan'SIZ Ak parti isteyenlerden sözünde bir türlü duramayan dansöz dış güçlerden , kiminin elinin kiminin cebinde olduğu belli olmayan parti ittifaklılarından,güvendiği dağlara karların yağmasından,arkasından iş çevirenlerden en çok güvendiği halkını unutanlardan  yoruldu.
HİÇBİR ZAMAN HEDEF AK PARTİ OLMADI Kİ! HEDEF HER ZAMAN ERDOĞAN OLDU.
Neden mi? Bu kadarcık köşede bu konunun ele alınması zor. Herkes aslında nedenini biliyor fakat bazılarının işine gelmiyor.
BAŞKANIN GÜVENDİĞİ MİLLET SİYASET YAPMAYI ÖĞRENDİ.
7 Haziranda halk Ak partiyi nasıl merkeze yerleştirmeyi bildiyse 1 Kasım seçimlerinde de vatandaşını unutanların akıllarını başlarını alması gerektiğini hatırlattı.
Milletinden BAŞKAN'A 1 KASIMDA MESAJ vardı.
Mesaj yerine ulaşmış olacak ki milletiyle iç içe olan milletine her daim güvenen  BAŞKAN vatandaşını unutanlara, yorgun olanlara kibarca kapıyı göstererek düğmeye bastı.(Beklenen ve özlenen tablo)Ne demekti bu?
Parti içinde küçük dünyaları ben yarattım edaları ile boş dolaşanlar,hırs ve menfaati uğruna dava sevdalılarını küstürüp, eğitimsiz cahil saçma sapan insanlarla bazı koltukları dolduranlar yüreğiyle çalışan gerçek dava sevdalılarına YER AÇIN!Lütfen demekti bu.
Liderlik koltuğuna geri dönen Başkan Erdoğan'ın parti içi düzenlemeleri bu saatten sonra hızlı bir biçimde gerçekleştireceği kesin.
Bu MİLLET SENİNLE DİYEN halk lideri olduğun Ak partinin 10 milyon üyesiyle,her seçimi açık ara kazandırmasıyla 15 Temmuzda sokağa çıkın çağrınla saniyede sokaklarda olmasıyla güvenini nasıl kazandıysa, gerekeni yapacağından sapla samanı ayıracağından yaşın yanında kurunun yanmayacağından da vatandaşın sana güveni TAM.
Yol yorgunu muhalefet lideri bu yazıda pek sana yer vermek istemesem de bir ulusal gazetenin köşe yazarının "Her gün muhalefeti yaftalamak" yerine iktidar partiye şunu yapın, bunu yapın gibi nasihat vermeye çalışması yer vermeme sebep oldu.Anca yapın, edin, isteyin demesi işin en kolay yolu...O halde ter akıtmadan yollarda yürüyen , proje üretmekten yoksun, teröre karşı mücadelede ,  birlik ve beraberlikten bihaber olan yol yorgunu muhalefet liderinin ve bazı CHP milletvekillerinin bir tane aklı selim söylemini yahut icraatını yaz!!!
Erenler ölür, devlet suçlu olur,devletin askeri suçlu olur.Darbe girişimi olur kontrollü darbe olur (256 cana ve ailelerine çok büyük saygısızlık çok büyük kin  bu söylem Allah akıl fikir versin böyle düşünenlere)cuntacılara karşı halk dışarı çıkmasaydı olur.Gezi olaylarından sonra tek bir fidan diktin mi?Cidden merakımdan soruyorum.Türkiye Cumhuriyetinde yaşayacaksın ama kendini Avrupalı ilan edeceksin İzmir babanın tapulu toprağı mıydı ki İzmiri alıp Türkiye haritasını yeniden şekillendirme söylemleriyle  haddinizi aşacaksınız. Pkkya terörist fetoya darbeci vatan haini derken dut yemiş bülbüle döneceksin.Diyemezsin ki 40 yıldır sağıyla soğuyla her kesim parti liderinin yanında yer alan Feto sanki Ak partiyle birlikte hortlamış  gibi ahkam kesmek varken sen kim vatan haini demek kim.Senin büyüklerin niye yapamadı o zaman şimdi yapılanı. Ak partinin hatası eksiği unuttuğu gözünden kaçırdığı  oldu mu olmuştur tas duvar değilizki hepimiz insanız sevabımızla günahımızla. Şunu unutmamak gerekir ki 40 yıldır hain terörist olarak fetoyu tanımayanlara karşı onların terörist olduğunu Ak parti tescil ettirdiği gibi büyük çoğunluğunu temizleyerek sonuna kadar bu mücadelesine devam edecektir.40 yıldır sınırlarda teröristlere nasıl göz yumulduğunu, sınavlarda nasıl haklarımızın yendiğini,devlet kadrolarının bir türlü açılmadığının, atanamayıp intihar eden öğretmenlerimizin sınavlarda atıyorum o dönemin 170 bin sıralamasında olanın şuan  110 binincisi olduğu hakkı son on yılda  değil 40 yılda gizli.
Ve sen hala muhalefet lideri olarak teröre karşı birlik beraberlik  içinde hareket edemeyi bilmiyorsan... 
Sende haklısın yazar! 
Yaftalamak kelimesi hafif kalır  muhalefet için direk FAİLİ MEÇHUL diyorum yol yorgunu Kemal'e.
MHP lideri Devlet Bahçeli gibi en başından sonuna kadar teröre karşı nasıl sözünün eri olduğunu göstermesini geç(Mhp'nin kendi bünyesinde de konuyu en başta  idrak edemeyenler olsa da son anda başkanlarının ne demek istediğini anladılar şükür )  gerçek vatan sevdalı oluşunun onda birini öğren gökten düşen üç elmada senin olsun!!!!Yeter ki şu muhalefeti öğren artık. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki