tuzlamanset @ gmail.com

Şimdi soralım, nedir bu koku, nedir kokan ve nedir asıl konu?

Koku var. Kokunun kaynağı var. Sorun belli. Çözüm var. “Çözeceğiz” diye söz verenler var. Şimdi ise koku devam ederken, çözeceğiz diyenler ortada yok. Söz verenlerden atılmış bir tek adım yok. Ağız birliği yapıldığı bariz belli olacak şekilde, ne olmuş daha 15 ay oldu, biz çözeriz söylemi var kulaklarda çınlayan.

Belediye hizmetlerinin konuşmak değil, hayatı kolaylaştırmak olduğunu bilmeyen, halka hizmettin Hakk’a hizmet olduğunu anlamayan çevreler için yerel yönetim işi çocuk işi. Onlar için her şey iki kelime.

Bakarız, hallederiz…

Sonrası ise yan yattı, çamura battı, elektrik kesildi, komşular geldi, çalışamadım, paramız yok… Hele hele bu sonuncusu nasıl ayıp bir yalan. Nasıl ucuz bir masal. Nasıl aciz bir mazeret.

İstanbul, Avrupa’da birçok ülkeden daha büyük bir ekonomiye sahipken, son 25 yılda öz kaynakları ile çöplükten dünya şehri haline gelmişken utanmadan çıkıp maddi yetersizliklerinden bahsetmeleri sinir bozucu…

Şimdi Tuzla Halkı seçimden önce kendilerine söz verilen bu koku sorunun çözümünü bekliyor. Bakarız, hallederiz ile ancak kendisini kandıranlar, Tuzlalıların gözünün içine baka baka yalan söylüyorlar.

Koku sorununun çözümü noktasında en azından 15 aylık süreçte neler yaptıklarını kamuoyu ile paylaşmalarını bekliyoruz.

Dile kolay 15 ay geçti üstünden ama sadece koltuk kapmak noktasında olanların şuana kadar herhangi bir adım atmaması ise düşündürücü.