aytekin_akkurt @ hotmail.com

Açıklama tarzı berbat, hadsiz ve çok çirkin. Sağlıklı toplumlar da bu yaklaşım tarzı şiddetle kınanır. Ya hasta toplumlar da? Her birey meseleyi siyasi aidiyet refleksi ile sahipleniyor, tarafını seçiyor ve koskoca bir düşünce buhranı ortaya çıkıyor.

Bütün hak ve hürriyetlerin meşru sınırları vardır. Konuyu öyle istemsiz, tutarsız, üç beş amiral metni olarak düşünmek ahmaklıktır.

Bir ülke güvenliğinin her hangi bir şekilde tehdit edilmesi halinde bireyin haklarının korunması imkansız hale gelecektir. Çünkü haklara güvence sağlayan devlettir.

Dolayısıyla meseleleri devletin, milletin, toplumun, bireyin yararına olabilecek şekilde ele almak, sağduyu ile değerlendirip konuşmak gerekir. Aksi halde cehaletin sonu ihanet, ihanetin sonu çukurdur.

Devlet aklı; herşeyi bireysel ideolojik tarafgirliğin ve duyguların ötesinde okuyabilme kabiliyetidir.

Bu sebeple demek istediğim; ben sağduyulu aklımla devlet aklının tarafındayım.

15 Temmuz kalkışması daha dün oldu, vatanın bağrına hançerini sokma cüretini, ihanetini unutmadık. Bu konuda milletimiz balık hafızalı değil bilakis fil hafızalıdır.

Bırakın muhtıra metnini yazmayı imasını bile düşünen aklın başını ezmek gerekir çünkü çirkin bir yılandır o.

Masum kavramları kamufle olamak için kullanan kripto yapılara asla pirim vermemek gerekir. O sebeple kimse bana beylik tabancasıylamı darbe yapacaklar, düşüncelerini paylaşmışlar gibi gevezelik yapmasın.

Ne hikmetse sayı tam tamına 104, Cumhurbaşkanımız Marmaris’te ve gecenin bir vakti küstahça ortaya çıkıyor ve bir metin paylaşıyorlar.

Bence bu küstahlığı bile isteye yaptılar ve bu cesareti mutlaka karanlık odaklardan alıyorlar, sonuçlarını tahmin edebiliyorlardır. Çünkü bu konularda toplumsal hafızamızın ikliminin ne denli keskin olduğunu elbette biliyorlar. Bile bile sinir uçlarımıza basa basa gündeme geldiler.

Metnin içinde ki argümanların hiçbir kıymeti yok, usul yönünden muhtıra mahiyeti açık ve keskindir.

Bu sebeple devletimden beklentim bu konunun önünde, arkasında, sağında, solunda her kim veya kimler varsa ortaya çıkarılmasıdır.

Saygılarımla.