aytekin_akkurt @ hotmail.com

Tuzla sahile indiğimde kaldırım taşlarının sıra düzen halinde Mavi Beyaz renklere boyandığını görünce içimde oluşan mutlu bir duygu halini iliklerime kadar hissettim.
Bu Mavi Beyaz sevincin iki sebebi vardı 1. si yaşamımı sürdürdüğüm semtin  futbol takımının şampiyonluğu, 2. si ise doğduğum memleketim Erzurum' un renklerinin'de Mavi Beyaz oluşuyla ilgili katlamalı bir sevinç.
Hepimiz Vatanın bir köşesinden gelip Tuzlaya yerleşmişiz,artık buralı olmuşuz. Yani Tuzla'lı.
Sevinçlerimiz, mutluluğumuz, hüzünlerimiz, kederlerimiz burada. Çocuklarımız burada okuyor,buranın sokaklarında top oynuyor, arkadaşlarımız, sosyal çevremiz burada. Tuzla'nın sahilinde  gezip deniz havası alıyoruz. Yani demem o ki hepimiz  Vatanın bir yerlerinden de olsak birçoğumuz yılın 350 gününü Tuzla'da yaşıyoruz ve Tuzlalıyız.
Bizler birbirimizin Tuzla'lı hemşerileriyiz o sebepledir ki Mavi Beyaz Tuzla Spor'un şampiyonluğu hepimizi mutlu etti, kol kola girip Tuzla Spor diye tezahürat' lar yaptık.
Aslında her alanda bu ortak sevinç duygusu uzun süredir hissediliyor, bunun başında Tuzlamızın Kaymakamı, Belediye Başkanı, Milli Eğitim Müdürü, Müftüsü, Emniyet Müdürü hepberaber Tuzla ile ilgili her alanda ki gelişmeler de ortak işbirliği, vatandaş tarafında da fazlasıyla karşılığını bulmuştur.
Mavi Beyaz başarıya dönecek olursak, gerçekten takdire şayan bir başarı. Aslında biz Tuzlalılar 6 yıldır o kadar çok büyük başarılara alıştık ki zaten Tuzla yapar, Tuzla başarır noktasındayız. Çünkü; biryandan bakıyoruz Türkiye'ye rol model olacak Tuzla Marina, bir yandan bakıyoruz Türkiye 'de ilk havaray projesi onaylanmış başlamaya hazır halde, biryandan bakıyoruz Kültür Merkezleri, nikah salonları, biryandan bakıyoruz deniz manzaralı belediye tesislerinde bedavaya yakın, Tuzla'lının keyif ile yemek yiyeceği tesisler, biryandan bakıyoruz fakir fukara için kurulmuş Aşevi, gönül elleri, devlet hastanesi, Şelale Eğitim tesisleri, Gençlik Meclisleri, Gençlik Merkezleri, Türkiye 'de bir ilk Gençlik Gemisi, Açemler, hemşeri derneklerine imkanlar sağlanarak yörelerin gelenek göreneklerini tanıtma imkanları, biryandan bakıyoruz her perşembe halk günü yapıp gelen her Tuzlalı'nın derdine derman olan bir anlayışın Belediye Başkanının yönettiği bu İlçe de büyük başarılara alıştık gerçekten.
Mavi Beyaz Şampiyon Tuzla Sporumuzun bizlere yaşattığı sevinçten dolayı, Onursal Başkanı Dr. Şadi YAZICI beye, kulüp Başkanımız Ahmet ÇABUK beye, teknik heyete, futbolcularımıza, seyirciye çok teşekkür eder, Mavi Beyaz Sevincin devamını dileriz. 
Selam ve Saygılarımla.