aytekin_akkurt @ hotmail.com

Koca bir yılı geride bırakıp yeni bir yıla giriyoruz.

Her yeni yıla girerken en büyük tartışma konusu tabiki yılbaşı gecesi yapılan kutlamalar ile ilgili.

Taraflar çoğunlukla ikiye ayrılmakta bu kutlamaların günah olduğuyla ilgili karşı olanlar ve yeni yıla nasıl girersen yılın öyle geçer mantığı ile yıla eğlenceli girip bütün yılın eğlenceli geçmesini arzulayanlar.

Taraftar olan kitle çoğunluğu yaşadığı bölgenin toplumsal algısı yaşam tarzına göre de pozisyon alabilmekte.

Pencerelerinden sarkıtılan sözde noel babalar, süslenmiş çam ağaçları ve kesilmeye hazır hindiler. Rezerve edilmiş eğlence yerleri de hazırlıklarını tamamlamış durumda.

Oysa ki bu durumu her yıl yaşamaktayız, ne yeni yıla girenler bütün yılı eğlenerek mutlu geçirecekler, ne de yeni yıla hiçbirşey yapmadan girenler için bütün yıl durgun olmayacak. Ne de noel baba hediye getirecek.

Oysa bütün bunların hepsi aslında kapitalist sistemin bütün dünyadaki kurgusundan başka bir şey değil.

Kapital sistem yazar yönetir figüranlar ise sistemin istediği rolü oynar.

Herşeyden önce bunu mutlaka bilmek gerekir.

Bunun yanı sıra hem dini hem de millet olarak, ne inancımızda nede milletimizin geleneklerinde, töresinde bu uygulamaların hiçbirisi yok. Bu sebeple herkes aklını başına toplasın Müslüman Türk kimliğinin gereğini yapıp çocuklarımıza noel baba geleneğini değil, dede korkut geleneğini öğretelim. Kapital sistemin figüranı olmaya da gerek yok.

Bu duygu düşüncelerle yüce Allahtan yeni yılda Milletimizi,Vatanımızı hainlerden, bölücülerden, ihanetçilerden muhafaza etsin.