YETKİLİ Mİ SORUMLU MU?

Bu makale 1783 kere okunmuş.29 Mart 2017, Çarşamba - 20:37
ozlemtahtaci @ hotmail.com

Cumhurbaşkanı HAYIRCILARIN dillerine doladığı gibi olağanüstü yetkilere sahip değil aksine yeni anayasa değişikliğiyle olağanüstü sorumlu olacak.

NEYE KARŞI?

HALKA,MECLİSE VE SİYASİ PARTİSİNE 

Mevcut durumda vatana ihanet suçu olsa bile meclisin dörtte üçünün oyuna ihtiyaç varken yeni anayasa değişikliğinde ise yargılanacak olmasının nesi KEYFİ REJİM.

Tek  yaptığı işler yargıya dahil değilken yeni anayasal değişiklikte yargı denetimine dahil olmasının yetkili olmaktan ziyade halka, meclise karşı sorumlu olmasının meclisi feshedemeyen CUMHURBAŞKANLIĞININ neresinde TEK ADAMLIK,DİKTATÖRLÜK...

Yargının bağımsızlığı gidiyor ,diyenler! Yahu bir yere gittiği YOK!Aksine yanına TARAFSIZLIK ilkesi geliyor.

Yargının tek başına bağımsızlığının yetmediğini 15 Temmuzda gördük. (Nice yürekler  yandı.)EVET darbe girişimini yüreği vatan aşkıyla yanan şehitlerimizle gazilerimizle milletimizle püskürttük.EVET kumlarımızdan  her seferinde yeniden doğmasını bildik.

Hem bağımsız hem tarafsız yargıyla  terör yapılanması  hiçbir zaman yargı içinde güçlenemeyecek. 

Milletvekil seçilme yaşının 25'ten 18'e inmesine en çok sevinenlerdenim.18 yaşındaki genç enerjisiyle kendine olan inancıyla güvencesiyle ve en önemlisi vatan aşkıyla koskoca ülkeyi koruyacak vatan uğruna gözünü kırpmadan şehit olacak bu enerjisini vatan aşkını güvenini siyaset alanında mı gösteremeyecek.Öyle bir gösterir ki mevcut vekillerin bazılarına taş çıkartır.

Durmadan artan nüfusa karşı milletvekilleri sayısının 550 den 600 e yükselmesi mi saçma!İlimde ilçemde beni 1-2 vekil temsil etmesine EVET 5 -6 vekil temsil etmesine mi hayır  DİYEYİM...

16 Nisanda meclis seçimini 5 yılda bir yaparak istikrara düzene  bir kez daha EVET demek varken HELE Kİ 

Milletin iradesi ile seçilen meclis yapacaklarinda daha fazla  SÖZ HAKKI MİLLETİN  OLACAKKEN

Kanun yapımında meclis daha ön planda olacakken

Cumhurbaşkanından dönen yasada son SÖZ MİLLETİN SEÇTİĞİ MECLİSTE OLACAKKEN 

Cumhurbaşkanı meclis seçimini yenileme kararı aldığında kendininde seçime gidecek olması var ken 

EN GÜZEL HAYR EVETTİR.

KORKMA! 16 NİSANDA EVET ÇIKINCA TÜRKİYE BAŞKANLIK SİSTEMİ ve (sistem ve rejim farklı kavramlar) CUMHURİYET REJİMİ İLE DEMOKRATİK VE LAİK KALMAYA DEVAM EDECEKTİR.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki